Star Wars: The Last Jedi’ın yönetmeni Rian Johnson’la birlikte bir podcast’a katılan başarılı yönetmen Denis Villeneuve Blade Runner 2049 için aldığı iş teklifinin detaylarını paylaştı.

Ülkemizde ne yazık ki sansür meselesi ile gündemde olan, ancak ABD’de de gişedeki düşük performansı ile manşetleri süsleyen Blade Runner 2049‘ın yönetmeni Denis Villeneuve, film için aldığı yönetmenlik teklifinin detaylarını katıldığı bir podcast’te paylaştı.

Amerikan Yönetmenler Birliği’nin (DGA) Director’s Cut adlı podcast programına katılan Villeneuve, Star Wars: The Last Jedi‘ın yönetmeni Rian Johnson‘ın sorularını yanıtladı. Programda ilk olarak Blade Runner 2049 için nasıl teklif aldığı sorusuna cevap veren Kanadalı yönetmen, süreçle ilgili bazı ilginç detaylar verdi.

denis-villeneuve-blade-runner-2049-için-aldığı-iş-teklifinin-detaylarını-anlattı-2-filmloverss

Denis Villeneuve Blade Runner 2049 İçin Aldığı İş Teklifinin Detaylarını Anlattı!

Yapımcılardan gelen teklifi kabul edip etmeme konusunda 2 ay kararsız kaldığından bahseden Denis Villeneuve şunları söyledi;

“Öncelikle proje Ridley Scott için yazılmıştı ve Ridley de o sıralarda birden fazla projeyle uğraşıyordu. Harrison Ford filme başlamak için sabırsızlanıyordu ve Ridley de The Martian’ı bitirip Alien: Covenant’a başlamak üzereydi. Dolayısıyla Ridley ve diğer yapımcılar yönetmen koltuğunu başkasına vermeye karar verdiler. Alcon şirketiyle daha önce Prisoners filmini yapmıştım ve benim için harika bir tecrübeydi. Neticede bana büyük sürpriz oldu ama proje için bana ulaştılar.”

Daha sonra yapımcı Andrew A. Kosove‘dan gizemli bir mesaj aldığını belirten Villeneuve;

“Mesajda, ‘Kimsenin bizi görmeyeceği bir yerde seninle buluşmam lazım.’ yazıyordu ve ben de kabul ettim. Buluştuğumuzda Kosove önüme, üzerinde Queensborough yazan bir zarf koydu ve ‘Aslında Queensborough diye bir şey yok.’ dedi. Anladım ki bu yeni Blade Runner projesi içindi. Bana bu kadar güvendiklerini fark ettiğimde gerçekten duygulandım. Açıkçası bu hayatımda aldığım en güzel iltifatlardan biriydi. Daha sonrasında da, ‘Yapsam mı yapmasam mı?’ diye düşünmekten iki ay uyuyamadım.” dedi.

En nihayetinde senaryonun güzelliğine inandığı için teklifi kabul ettiğini söyleyen yönetmen; “Sinema topluluğu tarafından sonsuza kadar lanetlenme ihtimalini kafamda kabullenmem gerekiyordu. Çarmıha gerilebilirdim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi