Danny Boyle, Trainspotting’in olası devam filmiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Danny Boyle’un 1996 yılında sinema dünyasına kattığı ve unutulmazlar arasına adını yazdıran filmi Trainspotting, aradan geçen 20 yılın ardından devam filmiyle bizleri oldukça mutlu etmişti. Ülkemizde vizyona girmesi yasaklanan T2: Trainspotting, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’yle izleyicilerle buluşmuştu. Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Ewen Bremner ve Robert Carlyle’in olduğu oyuncu kadrosuyla sinema tarihinin en başarılı devam filmlerinden olan T2, bu başarısını Boyle kadar Irvine Welsh’in kaleme aldığı Porno’ya da borçlu.

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre; Boyle, Irvine Welsh’in üçüncü kitabının başka bir Trainspotting filmine dönüşme ihtimalinin olduğunu söyledi. “Irvine Welsh, karakterleri farklı yollarla ve farklı kitaplarla; birbirlerinin hikayelerinde ele alıyor. Buna bize Irving’in küçük Marvel evreni diyebiliriz.”

t2-trainspotting-filmloverss

Boyle, Begbie karakterini örnek göstererek onun hayatındaki ve iki film arasındaki farkları anlatıyor ve tıpkı bir roman gibi diye açıklıyor bu durumu. Eğer üçüncü bir film olacaksa onda hikayenin merkezine bir karakteri alıp  onun etrafında diğer karakterlere yer verebileceğini söyleyen; karakterdeki bükülme ve değişimin izleyicinin dikkatini çekeceğini belirten Doyle şunları dile getiriyor;”Tabi ama buna bir T3 diyemeyiz, çünkü diğer karakterlerden bazıları buna dahil olsa da aslında bu film sadece o karakterin  hikayesi.”

Trainspotting’in Spin Off’u Mu Geliyor?

“Bilemiyorum, aslında dört kişiye karşı da sevgim var.” diyen Boyle şunu da ekledi; İnsanlar ilk filmi Renton’un filmi olarak görüyorlardı ama ben hiç öyle görmedim. Hep bir topluluk filmi olarak gördüm, bu yüzden hala böyle düşünüyorum.”

Acaba Boyle, 20 yıl gibi uzun bir aradan sonra devam filmiyle geri döndüğü Trainspotting hikayesine spin off filmiyle devam edecek mi? Yoksa ayırt edemediğini söylediği karakterlerini yeniden bir araya getireceği başka bir hikaye ile mi karşımıza çıkacak? Bu soruların cevapları henüz belli değil elbette ama; Boyle’un bu açıklamaları T2’de yaşadığımız nostaljik tat ile bir araya gelince bizleri oldukça mutlu etti…

 

 

 

 

 Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi