Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan Daniel Brühl ve Rosamund Pike’lı 7 Days in Entebbe’den Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.

Bu yıl 15-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen Berlin Film Festivali‘nde sona yaklaşılırken festivalde yer alan filmlerle ilgili yeni bilgiler ve fragmanlar gelmeye devam ediyor.

Yönetmenliğini 2007 yapımı Tropa de Elite ile Berlin’de Altın Ayı kazanmış olan José Padilha‘nın üstlendiği 7 Days in Entebbe, yönetmenin bu yıl bir kez daha Berlin havası solumasına imkan tanımıştı. Başrollerde Daniel Brühl ve Rosamund Pike gibi iki önemli ismin yer aldığı film, 27 Haziran 1976 yılında dört hava korsanı tarafından kaçırılan Air France uçağında yaşananları konu alıyor.

entebbede-7-gun-filmloverss

Daniel Brühl ve Rosamund Pike’lı 7 Days in Entebbe’den Türkçe Altyazılı Fragman Yayınlandı

Berlin Film Festivali’ni yerinde takip eden sitemiz yazarlarından Gizem Çalışır, film hakkında şunları yazmıştı: ‘Entebbe Operasyonu sırasında öldürülen Filistin Halk Kurtuluş Cephesi üyelerinin tamamından ve onların politik motivasyonlarından ziyade yalnızca Daniel Brühl ve Rosamund Pike tarafından canlandırılan iki Alman karakterinin kendi içlerinde verdikleri psikolojik savaşa ve kişisel kararlarına odaklanan; ama bu operasyonla bağlantılı olarak İsrail cephesinde gelişen her şeyi mümkün olduğunca titizlikle aktaran ve operasyon sahnelerini oldukça epik biçimde sahneleyen Padilha; halihazırda görmezden gelinen Filistin tarafını ve Filistin halkını bir kez daha gözardı ederek samimiyeti sorguya açık propagandist bir filme imza atıyor.’

Ülkemizde Entebbe’de 7 Gün ismiyle 16 Mart‘ta sinemalarda olacak filmden yayınlanan Türkçe altyazılı fragman için sizleri şöyle alalım.

Dünyayı sarsan bir terör eylemi… Gerçek olaylardan esinlenen bir gerilim filmi olan Entebbe’de 7 Gün, şimdiye kadar yapılmış en cesur rehine kurtarma operasyonlarından biri olarak dikkat çekiyor.

1976 yazında, Tel Aviv’ten Paris’e giden Air France şirketine ait bir uçak, ikisi Filistinli ve ikisi Alman olan dört hava korsanı tarafından kaçırılır. Uçak Uganda’daki Entebbe Havaalanı’ndaki terk edilmiş bir terminale indirilir. Korku içindeki 248 yolcu, ölümcül bir siyasi ayaklanmanın içinde pazarlık kozu olarak kullanılırlar.

Hava korsanlarının amacı ise; ellerindeki rehinelere karşılık İsrail, Kenya, Fransa, İsviçre ve Batı Almanya’da bulunan 53 Filistinli mahkûmun serbest bırakılmasıydı. İsrail hükümeti, diplomatik bir çözüm bulmaktansa rehineleri kurtarmak için olağanüstü bir plan yapar.

Akılda kalan tarihsel ayrıntıları, darbeye yönelik bir gerilimle birleştiren Entebbe’de 7 Gün, dünyayı şaşkına çeviren uluslararası bir krizin güçlü bir tasviri.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi