Sinema tarihine damga vuran, kendisinden sonra çekilen filmlere öncülük eden Creature from the Black Lagoon’un yeniden çekilebileceği konuşuluyor. 

Açıkçası, bu haberimizde en net olan konu, hiçbir bilginin neredeyse tam olarak netleşmemiş olması diyebiliriz. Ancak, ortaya atılan iddialar ya da konuyla ilgili paylaşılan bilgiler epey dikkat çekici. ‘StuffedChrist’ isimli bir Reddit kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre Victor Frankenstein ve Bright filmlerinin senaristi olarak tanıdığımız Max Landis, birkaç gün önce Instagram hesabında Creature From The Black Lagoon‘la ilgili bir paylaşımda bulunmuş-Story’de yapıldığı için ne yazık ki geri döndüğümüzde bu paylaşımı göremiyoruz. Yine Reddit’te yapılan paylaşımlara göre Landis, kendisine yeni projeleriyle ilgili sorulan bir soruya ‘AWIL‘ ve ‘CFBL‘ üzerinde çalıştığını belirten bir cevap veriyor. Senarist/yönetmen Landis’in 1981 yapımı An American Werewolf in London‘ı yeniden çekeceği hâlihazırda açıklandı ancak ‘Creature from the Black Lagoon‘la ilgili bugüne dek -en azından- bizim duyduğumuz bir gelişme olmamıştı. Sosyal medya paylaşımlarından yola çıkacak olursak bu aralar sıklıkla Universal Stüdyoları’nda olduğunu bildiğimiz Landis’in yöneteceği American Werewolf in London’ın da, Universal’ın fikir olarak son derece heyecanlandıran ve açıklandığı günden itibaren büyük ses getiren projesi ancak Dark Universe’e dahil olacağı elimizdeki bilgiler arasında yer alıyor.

Şimdi, elimizdeki tüm parçaları birleştirdiğimizde Landis, Creature From The Black Lagoon’u yeniden çekmek için yönetmen koltuğunda oturacak isim olacak mı bilinmez lakin, görünen o ki Creature From The Black Lagoon’ın yeniden çekilmesi için birtakım çalışmalar yapılıyor-ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Peki, kendisinden sonraki canavar filmlerine ilham vermiş bir filmin yeniden çekilmesi ne kadar doğru diye soracak olursak, işte bu noktada bugüne kadar çekilen onlarca yeniden çevrim için yaptığımız negatif  yorumlara kısa bir ara vererek Creature from the Black Lagoon için bir istisna yaratabiliriz. Çünkü, zamanında önemli bir etki bırakmış ve sinema tarihini etkilemiş, bugünse kendi yarattığı klişelere hakim olduğumuz için bizi aynı derece etkilemesi mümkün gözükmeyen bu filmin günümüz şartlarında, orijinal filme sadık kalarak yeniden çekilmesi bir efsaneyi yeniden diriltmek anlamına gelebilir diye düşünüyoruz. Yeter ki Creature from the Black Lagoon’u bir seriye dönüştüren ikinci filmi çekmek gibi hata yeniden tekrarlanmasın.

Haberimizi sonlandırmadan kısaca hatırlatalım, 2014 yapımı Dracula Untold’la ‘Dark Universe’ün ilk adımlarını atan Universal, oldukça eleştirilen bu filmi evrene dahil etmemiş, dolayısıyla evrenin ilk filmi The Mummy olmuştu. Dark Universe’ün ikinci filmi ise Bill Condon’ın yöneteceği ve 14 Şubat 2019’da vizyona girecek Bride of Frankenstein olacak.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi