Yönetmenliğini Clint Eastwood’un üstleneceği ve büyük bir uçak kazasını engelleyen bir pilotun hayatına odaklanacak Sully filminin başrolünde Tom Hanks’in yer alması gündemde.

Son olarak yönetmenliğini üstlendiği ve tartışmalara yol açan Keskin Nişancı (American Sniper) ile Oscar kazanan ünlü oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood, yeni projesine başlamak için hiç zaman kaybetmedi. Eastwood’un yeni projesi yine biyografik bir film olacak ve filmin başrolünde ünlü aktör Tom Hanks‘in yer alması bekleniyor.

Deadline sitesinin haberine göre; Clint Eastwood’un yeni filmi Sully, bir pilot olan Chesley “Sully” Sullenberger‘in 2009 yılında bir kaz sürüsünün bir uçağa çarpmasının ardından uçağı Hudson Nehri’ne sorunsuzca indirerek 155 yolcunun hayatını kurtaran olaya ve o olaydan sonra ünlü olan pilotun hayatına odaklanacak. Bunun yanında gelen diğer haberlere göre Warner Bros., Sully’yi canlandırması için ünlü aktör Tom Hanks ile görüşüyor.

tom-hanks-sully-filmloverss

Daha önce 2013 yapımı Kaptan Phillips (Captain Philips) filminde buna benzer bir karakteri canlandıran Hanks’in filmdeki performansı oldukça beğenilmiş, ayrıca film 6 dalda Oscar adaylığı elde etmişti. O filmin yapımcılığını da üstlenen Warner Bros., Sully’den de buna benzer bir başarı bekliyor.

Sully Pilotun Kendi Kitabından Uyarlanacak

Chesley “Sully” Sullenberger’in Jeffrey Zaslow ile birlikte yazdığı ve kendi hayatını anlattığı Highest Duty: My Search for What Really Matters isimli kitaptan uyarlanacak olan filmin senaryosunu ise Todd Komarnicki yazacak. Filmde büyük olasılıkla uçak kazasıyla birlikte ünlü pilotun hayatından da kesitler göreceğiz.

Filmin çekim takvimi hakkında henüz bir bilgi yok ancak Clint Eastwood’un filmin çekimlerine bir an önce başlamak istediği gelen bilgiler arasında.

Hazırlayan: İbrahim Cem Özsefil

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi