Başarılı yönetmen Christopher Nolan, heyecanla beklediğimiz 2. Dünya savaşı yıllarına odaklandığı son filmi Dunkirk hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Memento‘dan The Prestige‘e, Inception‘dan Intersteller‘a çektiği tüm filmlerle sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran Christopher Nolan ne zaman yeni bir projeye başlasa sevinç nidaları attığımız bir gerçek. En son 2014 yılında çektiği Interstellar ile bilim kurgu severleri adeta kendinden geçiren Nolan, 2015 yılında da Quay isimli bir kısa film ile izleyici karşısına çıkmıştı. Sinemaya bir süre ara veren yönetmen, şimdilerde çekim aşamasında olan yeni filmi Dunkirk ile gündemde. Daha önce birçok sinema türünde kendini ispatlamış Christopher Nolan’ın emin ellerinde çekimlerine başlanan bu savaş filminin bildiğiniz üzere posteri ve fragmanı yayınlanmıştı. Fragmanı izleyenler tarafından pek heyecanlı bulunmamış olsa da Nolan, yeni projesinde de her zamanki gibi büyük titizlikle çalışmaya devam ediyor. İkinci Dünya Savaşı’nda gerçekleşmiş Dunkerque Tahliyesi’ni beyazperdeye taşıyacak olan yönetmen, filmde 2. Dünya Savaşı’nda batmadan önce uzun yıllar boyunca hizmet veren French T-47 Class Destroyer adlı gerçek bir savaş gemisi kullandı. Milyon dolarlar harcanan uçak sahnelerinden, Hans Zimmer’ın filmin müziklerini bestelemesine kadar Dunkirk, her bir detayıyla aklımızı başımızdan alacak gibi görünüyor!

nolan-dunkirk-filmloverss

Christopher Nolan’dan Yeni Filmi Dunkirk Hakkında Bilinmeyeler

Playlist’e yeni filmi hakkında konuşan Christopher Nolan, Dunkirk’ü 3 farklı bakış açısıyla çektiğini ve bu 3 farklı bakış açısını 3 farklı oyuncu ile gerçekleştirdiğini anlattı. Deniz, kara ve hava şeklinde üçe bölünen filmin başrollerinden Tom Hardy havada, Cillian Murphy ve Mark Rylance denizde, Fionn Whitehead ise karada yer alacak. Ekibini üçe böldüğünü anlatan yönetmen, birbirinden çok farklı 3 alanda çekim yapmanın bir hayli zorlu olduğunu da eklemeden edemedi. İnanın bizler de sizler kadar Nolan’ın bu birbirinden 3 ayrı alanı nasıl idare ettiğini ve sonucun ne olduğunu inanılmaz merak ediyoruz! Yönetmenin bir de eklemek istediği bir şey var: “Baktığınızda anlatış tarzım epey karmaşık gözükebilir ancak emin olun hikaye çok sade ve yalın olacak.”

Dunkirk 21 Temmuz’da ülkemizde vizyonda olacak.

Kaynak: Playlist

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi