Ceylan Özgün Özçelik’in uzun metrajlı ilk filmi Kaygı, Amerika prömiyerini yaptığı South by Southwest Film Festivali’nde öne çıkan kadın yönetmenlere verilen LUNA Gamechanger Ödülü’ne layık görüldü. 19 Mart’a kadar sürecek festivalin ödül töreni dün akşam yapıldı.

Gamechanger Films ve Luna ortaklığında festival programında yer alan 15 kadın yönetmenin uzun metraj filminin değerlendirilmesi sonucu bu yılın LUNA Gamechanger Ödülü “hafıza, siyasi travmalar ve toplumsal düzenin bozulması konusunda yakaladığı yeni ve cesur sesinden” dolayı Ceylan Özgün Özçelik’e takdim edildi. Özçelik ödülünü Kaygı’da ve sinema endüstrisinde çalışan tüm kadınlara adadı. Yenilikçi anlatımıyla öne çıkan yapımların yer aldığı Global bölümünün filmlerinden Kaygı’nın festivaldeki son gösterimi 16 Mart Perşembe. Şubat ayında ise dünya prömiyerini yaptığı Berlinale’de büyük ilgiyle karşılanan film Berlin ve Austin’in ardından Nisan’da İstanbul’da!

Ceylan Özgün Özçelik’in İlk Uzun Metrajına Amerika’dan Ödül

İstanbul Film Prodüksiyon’un (IFP) yapımcılığını, Armağan Lale (Filmada) ve Ceylan Özgün Özçelik’in (EHY Film) ortak yapımcılığını üstlendiği film, Türkiye’de ilk kez 36. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma bölümünde izleyiciyle buluşacak.

kaygi_sxsw_14mart_odul-filmloverss

Unutma-unutturma temalı Kaygı, geçmişini hafızasında arayan bir medya çalışanının öyküsünü anlatıyor. Başrolünde Algı Eke’nin yer aldığı filmin yakında Türkiye’de vizyona çıkması planlanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Özgür Çevik, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, İpek Türktan Kaynak ve Kerem Kupacı yer alıyor.

İstanbul Film Prodüksiyon’un (IFP) yapımcılığını, Armağan Lale (Filmada) ve filmin yönetmeni Ceylan Özgün Özçelik’in (EHY Film) ortak yapımcılığını üstlendiği KAYGI, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk film yapım desteği almıştı.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi