En son Manifesto filmiyle karşımıza çıkan Cate Blanchett, Eli Roth’un korku türündeki yeni filmi The House with a Clock in its Walls’ta yer alabilir. 

2002 yapımı Cabin Fever filmiyle sinemaya adım atan ve Hostel serisiyle dünya çapında üne kavuşan Eli Roth; filmlerinde şiddet ve işkence sahnelerine fazlaca yer vermesiyle bilinen ve zaman içerisinde kendi hayran kitlesini yaratan bir isim. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de bulanan ünlü yönetmen, son filmi Knock Knock’la olumsuz eleştirilerin odağı olmaktan kurtulamadı.

2015 yılından bu yana ortalıklarda gözükmeyen Eli Roth’tan, şimdi yeni bir film geliyor. Hem de harikulade oyunculuğuyla sinema tarihine damga vuran Cate Blanchett‘ın katkılarıyla!

cate-blanchett-eli-rothun-yeni-filmi-the-house-with-a-clock-in-its-wallsda-yer-alabilir-2-filmloverss

Cate Blanchett Korku Filmi The House with a Clock in its Walls’ta Yer Alabilir

Ülkemizde şu sıralar 13 farklı karaktere hayat verdiği Manifesto filmiyle gündemde olan ünlü oyuncu Cate Blanchett; Eli Roth’un, John Bellairs’in aynı isimli gotik-korku romanından sinemaya uyarlanan yeni filmi The House with a Clock in its Walls‘ta yer alabilir. Eli Roth’un, Cate Blanchett’a filmde rol alması için teklifte bulunduğu ve durumun görüşme aşamasında olduğu belirtildi.

Korku türünün hakim olacağı filmin senaryosunu Supernatural dizisinin yaratıcısı Eric Kripke kaleme alırken; The School of Rock filmiyle kalplerimizi fetheden Jack Black de, filmin başrolünde yer alıyor. Bunun yanında The House with a Clock in its Walls; yetim Lewis Barnavelt’in, cadıya dönüşen amcası Jonathan’ın yanına taşınmasını ve onun evinde kıyamet gününü ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir saat bulmasıyla yaşanan ilginç olayları konu alacak. Jack Black, filmde Lewis’in amcası Jonathan Barnavelt’i canlandıracak. Cate Blanchett’ın, rolü kabul etmesi halinde ise Jonathan’ın bir cadı olan en yakın arkadaşı ve komşusu Mrs. Zimmerman karakterine hayat vermesi bekleniyor.

Çektiği filmlerde, şiddet sahnelerine çok yer verdiği için izleyiciyi bir türlü korkutmayı başaramayan Eli Roth’un, gerilim ve korku türündeki bir filmin yönetmenliğini üstlenecek olması dikkat çekici bir durum. Kariyerinde daha önce herhangi bir korku filminde yer almayan Jack Black’in filmin kadrosunda bulunması ise daha ilginç. Umuyorum yeni filminde Eli Roth, bir korku filmi için güzel bir konuya sahip olan bu filmi iyi bir şekilde çekmeyi başarır. Önümüzdeki günlerde Cate Blanchett’ın, filmde yer alıp almaması durumunun açıklığa kavuşması beklenirken; filmle ilgili yeni ve ilgi çekici gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: The Hollywod Reporter

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi