Önümüzdeki yıl Suicide Squad’da Enchantress rolüyle izleyeceğimiz Cara Delevingne çizgi roman uyarlamalarının genel olarak cinsiyetçi olması hakkında konuştu.

DC Comics‘in en eski süper kahraman ekiplerinden biri olan Suicide Squad‘ın beyazperde uyarlamasında dehşet verici büyücü Enchantress karakterine hayat verecek olan Cara Delevingne Empire Magazine‘e verdiği söyleşide çizgi roman uyarlamalarının tam anlamıyla cinsiyetçi olduğundan bahsetti. Delevingne kadın süper kahramanlarla ilgili endişelerini dile getirdi ve neden en çok bu filmlerde kadın süper kahraman temsillerinin cinsiyetçi olduğu hakkında konuştu. “Suicide Squad’da sadece üç kadın var; ancak en iyi roller de onların. Enchantress, Harley Quinn ve Katana. Fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere üçümüzde tamamen farklı görünüyoruz. Fakat genel olarak süper kahraman filmleri tamamen cinsiyetçi. Kadın süper kahramanlara baktığımızda genellikle ya çıplaklar ya da bikini giyiniyorlar. Hiç kimse bu şekilde dövüşemez. Wonder Woman, Tanrı aşkına nasıl dövüşüyor? Bir dakika içinde ölmüş olurdu.” diye açıklıyor Cara Delevingne kendisini.

wonder-woman-filmloverss

Tartışmaya aynı zamanda aksiyon filmlerini de ekleyen oyuncu, Lara Croft’tan Sara Connor’a ve Black Widow’a kadar pek çok güçlü kadınların bu filmlerde haklarının verildiğini düşünüyor. “Fakat bazı aksiyon filmlerinde ise kadınlar amansız olmaktan ziyade daha çok cinsel cazibe taşıyan bir konumda gösteriliyor. Kadınların daha güçlü süper kahraman rolleri üstlenmesinde kesinlikle bir gelişme gösteriyoruz ama artık en olabildik dekoltelerle daracık deri tayt giyinip on iki santimetre topuklular üzerinde kıç tekmelemelerini beklemekten vazgeçin.”

Suicide Squad  12 Ağustos 2016’da Vizyonda!

Will Smith, Margot Robbie, Jared Leto, Viola Davis, Joel Kinnaman, Cara Delevingne, Adam Beach gibi isimlerin yer aldığı dev oyuncu kadrosuyla Suicide Squad Türkiye’de 12 Ağustos 2016’da gösterime girecek.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi