Ünlü oyun şirketi Activision Blizzard, kendi film stüdyosunu kurma hazırlığında. İlk olarak Skylander isimli oyunu diziye dönüştürmeyi planlayan şirketin sonraki hedefi Call of Duty sinematik evrenini yaratmak.

2007 yılındaki birleşmeyle şimdiki adına kavuşan ve dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Activision Blizzard‘ın alamet-i farikası kuşkusuz Call of Duty serisi. İlk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen ve son olarak geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Call of Duty: Black Ops III ile devam eden seri, şu ana dek 175 milyon kopyadan fazla satıldı ve şirkete 10 milyar doların üzerinde para kazandırdı. Bu durumdan oldukça memnun olan Actision Blizzard, Warcraft filmine gösterilen ilgiden de etkilemiş olacak ki, bu başarısını beyazperdeye taşımak istiyor.

The Hollywood Reporter sitesinin haberine göre, daha önce Disney’de Pixar, Marvel ve Lucasfilm ile birlikte çalışan Nick van Dyk’ın başkanlık yapacağı şirketin ismi Activision Blizzard Studios olacak. Stüdyonun ilk projesi ise şirketin bir diğer ünlü oyunu Skylander’ın animasyon dizisi olarak televizyona uyarlanması olacak. Şu sıralarda yapım aşamasında olan dizinin seslendirme kadrosunda ise Justin Long, Ashley Tisdale, Jonathan Banks ve Norm Macdonald gibi isimlerin yer alması bekleniyor.

İlk Call of Duty Filmi 2018 ya da 2019’da Geliyor

Gelelim şirketin asıl büyük planına. Şirketin en büyük hedefi doğal olarak kendilerinin en ünlü oyunu olan Call of Duty’nin beyazperdeye uyarlamak hatta Call of Duty sinematik evrenini yaratmak. Şu an için bu projeyle ilgili olarak herhangi bir gelişme yok ancak geçtiğimiz Cuma günü şirketten yapılan açıklamaya göre ilk Call of Duty filmi 2018 ya da 2019 yılında sinemalarda olacak.

Buradaki asıl soru yeni kurulmuş bir stüdyonun böylesine büyük çaplı bir projenin altından kalkıp kalkamayacağı gibi görünüyor. Sizce bunu başarabilirler mi ?

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi