Yönetmenliğini Shane Abbess’in üstlendiği Sience Fiction Volume One: The Osiris Child, Kellan Lutz, Daniel MacPherson ve Isabel Lucas gibi isimleri bir araya getiriyor. Gelecekte geçtiğini söyleyebileceğimiz film kolonileşme ve sömürünün artık üst boyutlara ulaştığı yepyeni ama bir o kadar da tanıdık bir düzen sunuyor. Elbette her kötü gidişat kendi kahramanını ya da kahramanlarını yaratır. Bu kötü duruma dayanamayan ikili savaşlarını adeta bütün insanların içinde yatan kötülüğe karşı verirler. Biz de, 11 Ağustos’ta izleyiciyle buluşacak olan Science Fiction Volume One: The Osiris Child filmini izlemek için 10 sebebi derledik.

Bu Hafta Sinemada Science Fiction Volume One: The Osiris Child İzlemek İçin 10 Sebep!

Dev Ekranda Efektlerin Yarattığı Görsel Şölen

osiris-child-yaratik-filmloverss

Bir Avustralya bilimkurgusu olarak bile izleyicisine farklı bir deneyim sunmaya hazırlanan Science Fiction Volume One: The Osiris Child, yeni bir evrende kurgulanan savaş ve aksiyon dolu yapısının altını rahatlıkla doldurabilecek seviyede etkin efekt kullanımına sahip. Özellikle müzik ve kurguyla da desteklenen bu ritmik sahneleri beyazperdede izlemenin keyfi bambaşka olacaktır.

Sert ve Gerçekçi Dövüş Sahneleri

osiris-child-filmloverss

Science Fiction Volume One: The Osiris Child, kurguladığı dünyada yer alan hapishanenin de bir noktada getirisi olarak, dövüş sahnelerini izlediğinizde hissedebileceğiniz ekstra bir sertlikte izleyicisine sunuyor. Öyle ki, kurgulanan bu yeni dünyada karakterlerin daha yüksek kas gücüne sahip olduğunu düşünmek bile mümkün. Bu sertlik, sahneleri gerçekçilikten uzaklaştırmıyor aksine birkaç kat daha gerçekçi kılıyor.

Shane Abbess

shane-abbess-filmloverss

Shane Abbess ismini çok fazla duymamış olmamız normal, çünkü şimdiye dek birkaç projenin içerisinde yer almış ancak Science Fiction Volume One: The Osiris Child, bundan sonra yönetmenin adını sık sık duyabileceğimizin adeta bir vaadi gibi. Kendi janrı içerisinde oldukça düşük bir bütçeye çekilmiş olan bu bağımsız bilimkurgu, birçok Hollywood yapımını aratmayacak nitelikte. Bu da kesinlikle filmin yönetmeni, senaristi aynı zamanda prodüktörü olan Shane Abbess’in yetkinliğinden kaynaklanıyor.

Kellan Lutz

osiris-filmloverss

Twilight serisinin Emmet Cullen’ı olarak tanıdığımız Kellan Lutz, halihazırda post-prodüksiyon aşamasında olan 3 filmiyle önümüzdeki yıllarda adını daha sık duyuracağa benziyor. Science Fiction Volume One: The Osiris Child filminde zamanında hapishaneden kaçmayı başarmış Sy Lombrok karakterine hayat veren Kellan Lutz, Kane ile güçlerini birleştirerek 11 yaşındaki Indi’yi kurtarmaya çalışır. Düşük bütçeli bir bilimkurgu projesi olan filmin oyuncu kadrosuna da ekstra bir yatırım yapılamadığı bir gerçek ancak Kellan Lutz başta olmak üzere tüm tercihler göz dolduruyor.

Distopyadan Günümüze Bakış

VOLUME-ONE-THE-OSIRIS-CHILD-filmloverss

Distopyalar her ne kadar uzak geleceğin kötücül bir tasviri olarak kitaplar ve filmler aracılığıyla sık sık gündeme gelse de, oluşturulan distopyalar bir nevi günümüz sisteminin birer eleştirisi olarak da okunabilir. Genetiğiyle oynanarak yaratılan canavarlar, yaşadığımız düzende de kontrol edilemeyen çeşitli güçleri temsil edebilirken, filmin odak noktası olan ırçılık, kolonileşme, eşitsizlik bugün de uzak olmanın aksine fazlasıyla iç içe yaşadığımız kavramlar.

Bilimkurgunun Merkezinde Baba-Kız İlişkisi

sfv1-osiris-child-filmloverss

İlgimizi çeken bambaşka dünyalar, bilinmezlikler, uzay gibi konular büyük oranda hala gizemini korurken, bu bilinmezlikleriyle ünlü konuları işlemeyi pek seven sinema sanatı, gizemli bir hikayenin içerisine en bilindik duyguları yerleştirerek filme adapte olmamızı kolaylaştırır ve yaşanacak olası bir katharsisi artırır. Adeta bir Alien ve Mad Max karışımı diyebileceğimiz Science Fiction Volume One: The Osiris Child, hükmedilen yeni gezegenlerde kolonileşme ve üretilen yeni tür bir canavarın kontrol gücü olarak kullanılması gibi bir konunun içerisine baba-kız ilişkisini yerleştirerek diğer bütün ihtimalleri izleyici gözünde çok daha gerçekçi ve inandırıcı kılmayı başarıyor aslında.

Aksiyon Sahnelerinde Kullanılan Ritmik Kurgu

osiris-child-indi-filmloverss

Science Fiction Volume One: The Osiris Child, zamana karşı yarışın getirdiği gerilim dolu dakikalar ve bu yarışı anlatı yapısı yönüyle de destekleyen aksiyon sahneleriyle oldukça ön plana çıkıyor. Aksiyon sahneleri bu denli başarılı kılan ise, elbette koreografi bir kenara yönetmenin tercih ettiği ritmik kurgu. Kurgu neyin nasıl anlatılacağı konusunda sayısız seçenek sunuyor aslında. Shane Abbess de bu seçeneklerden kendi filmine en uygun olanını kullanmış. Yer yer hızlanan yer yer yavaşlayan kurgu, karakterlerin içinde bulunduğu duygu durumuna daha etkili bir biçimde adapte olmamızı sağlıyor.

Zamana Karşı Yarış

SFV1-The-Osiris-Child-filmloverss

Gelişmiş teknoloji ile diğer gezegenlere ulaşmış insanlığın yarattığı yeni distopik düzeni konu alan Science Fiction Volume One: The Osiris Child’da gezegenler Exor adlı büyük bir şirketin yönetimi altındadır. Exor’un kriz nedeniyle bazı gezegenlerde yaşayan nüfusu yok etmek adına çeşitli girişimlerde bulunacağı öğrenildikten sonra karakterlerimizin 22 saati vardır. 22 saat içerisinde yok olacak bir gezegenden Kane, 11 yaşındaki kızını kurtarmak istemektedir. Bu zamana karşı yarış ise filmin en başından verilmeye başlanarak gerilimi tırmandırır.

Natural Born Killers Esintisi

osirischild-scien-fiction-filmloverss

Natural Born Killers (1994) ile bir döneme damgasını vuran ünlü kurmaca çiftimiz Mallory ve Mickey’nin şiddetten çekinmeyen ve birlikte her şeyi yapabilecek gibi görünen yapılarının bir yansımasını Science Fiction Volume One: The Osiris Child’da Gyp ve Bill karakterleri arasındaki ilişkide görmek mümkün. Özellikle Gyp karakterini canlandıran Isabel Lucas, Mallory karakterine fazlasıyla öykünür gibi. Bu durum da filmin katmanlı yapısına yeni bir katman ekleyerek seyri daha keyifli hale getiriyor.

Birbirinden Başarılı Klip ve Görseller

bilim-kurgu-bolum-1-son-savasci-svf1-the-osiris-child-afis-indi-filmloverss bilim-kurgu-bolum-1-son-savasci-svf1-the-osiris-child-afis-sy-filmloverss bilim-kurgu-bolum-1-son-savasci-svf1-the-osiris-child-afis-kane-filmloverss bilim-kurgu-bolum-1-son-savasci-svf1-the-osiris-child-afis-filmloverss

“Distopik bir gelecekte geçen filmde gelişen teknoloji ile insanlık diğer gezegenlere ulaşmıştır. Tüm dünyanın yönetimini ele geçirmiş olan Exor adlı dev şirket gezegenler arası bir koloniyi yönetmektedir. Biyogenetik deneylerle yarattığı mutasyon geçirmiş dev yaratıkları, artan insan popülasyonunu engellemek ve isyanları bastırmak için asker olarak kullanan şirketin pilotu Kane Sommerville ise geçmişte yaptığı hatalardan dolayı sürgüne gönderilmiştir. Ancak küresel kriz nedeniyle Exor’un bazı gezegenlerde nüfusu yok etmeyi planladığını öğrenir ve gezegenin başkentinde yaşayan 11 yaşındaki kızını kurtarmak için harekete geçer. Esrarengiz bir geçmişe sahip hapishane kaçağı Sy Lombrok’la güçlerini birleştiren Kane’in insanlığı kurtarmak için sadece 22 saati vardır.”

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi