Bomontiada, Eylül ayına kadar yaz boyunca her çarşamba Açık Havada Başka Sinema, her Cuma ise Avluda Caz konserlerine ev sahipliği yapıyor. 

TV+ ile Açık Havada Başka Sinema programında bu hafta Aki Kaurismäki’nin The Other Side of Hope filmi seyircisiyle buluşacak.

Bomontiada’da Bu Hafta

The Other Side of Hope (25 Temmuz Çarşamba 21:30 )

Film, bir tarafta Helsinki’de yaşayan suratsız ve soğuk bir adam olan restoran sahibi Wickström, diğer tarafta ise bombalarla sarsılan Halep’ten kaçarak kız kardeşi ile yollara düşen Suriyeli göçmen Khaled’in hikâyesini anlatıyor. Bu uzun yolculukta kız kardeşi kaybolan Khaled, bir geminin kazan dairesinde Helsinki’ye varır. Adeta bir uzaylı gibi gezdiği Finlandiya’da göçmenlik başvurusu yapan Khaled’i bürokratik saçmalıklar rahat bırakmaz ve göçmenlik bürosu, Halep’te bir sorun olmadığını, o yüzden ülkesine geri dönmesi gerektiğini söyler. Bir yandan da kız kardeşini bulmaya çalışan Khaled, Wickström’ün restoranında yaşamaya başlar. Bu birbirinden tamamen farklı iki insan hem iş arkadaşı hem de dost olurken dünya da her zamanki gibi dönmeye devam edecektir.

*Sınırlı sayıda şezlonglu oturma düzeni bulunmaktadır. Şezlonglarda oturmak isteyen katılımcılar 19.00’da etkinlik alanı girişinde isimlerini yazdırmaları ve 20.30’da yerlerini almaları gerekmektedir. 21.00’de yerini almamış katılımcılar şezlongları diğer katılımcılar için açılıyor. Şezlongların dolması durumunda, oturmalı alana daha fazla katılımcı alınamıyor. Katılımcılarımız kendi sandalyelerini getirebiliyor. Yaş sınırı 15 yaş ve üzeridir. Konserlere ve açık hava sinemasına katılım ücretsizdir.

Avluda Caz: Flapper Swing (27 Temmuz Cuma 20.30)

Django Reinhardt tarzı olarak bilinen “Jazz Manouche” ile gypsy caz ve swing şarkılarından oluşan repertuvarıyla izleyicilerini 1920 ve 1930’ların partilerine geri döndüren Flapper Swing, 27 Temmuz’da Avluda Caz konserleri kapsamında bomontiada’da.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi