90’lı yılların efsane çizgi filmi Pokemon’un sinemaya geri dönüşünü müjdeleyen Pokémon the Movie: I Choose You!’dan fragman yayınlandı.

Çocukluğu 90’lı yıllara denk gelmiş her çocuğun kalbi sabahları erken saatte uyanıp izlemelere doyamadığı çizgi film Pokemon için atmıştır. 25 kuruşa satın alınan küçücük cipslerinden içinden çıkan tasolarla saatler boyunca sokakta birbirlerini ‘ütmeye’ çalışarak Pokemon deneyimini gerçek hayata taşıyan o çocuklar büyüdü ancak pek çoğu halen o yılları ve Pokemon’u özlemle anıyor.

Bütün dünyaya damga vurmuş bir çizgi filmin kısa bir süre gösterimde kalıp ekranlara veda etmesi beklenemezdi. Keza Pokemon da yıllar içinde farklı çeşitlerde televizyon ve sinemada yer almaya devam etti ancak hiçbiri dünya çapında ilk seferki kadar büyük bir etki bırakamadı.

Ash-and-Pikachu-in-I-Choose-You-the-Pokemon-Movie-filmloverss

Pokémon the Movie: I Choose You!’dan Fragman Yayınlandı

Ancak bu yıl vizyona girmesi beklenen Pokémon the Movie: I Choose You!‘nun diğerlerinden farklı bir yönü var ki o da Ash ve Pikachu’nun hikayesini en baştan, yani çizgi filmin başladığı yerden alacak olması. İkilinin fırtınalı tanışmalarından başlayarak yavaş yavaş birbirlerinin en iyi dostu olmaya başladıkları sahnelerin birçoğunu birkaç küçük animasyon değişimiyle ekrana aktaran film, bu yönüyle tam bir nostalji kaynağı.

Gelgelelim hikaye biraz üzücü olarak niteleyebileceğimiz bir değişim var: Misty ve Brock, bu yeni macerada yoklar. Misty ve Brock’un yokluğunda başka bir ikilinin eşlik edeceği Ash ve Pikachu’nun hikayesini beyazperdede izlemek yine de oldukça keyifli olabilir. Dünya çapında 5 Kasım’da vizyona girecek film, ülkemizde vizyona girer mi bilinmez.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi