Paul Verhoeven’in son filmi Elle ile Altın Küre Ödülleri‘nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanarak; eminim ki bütün sinemaseverleri mutlu eden Fransız aktris Isabelle Huppert, muazzam olarak nitelendirebileceğimiz bir sinema kariyerine ve oldukça etkileyici bir filmografiye sahip. Daha önce Hollywood yapımı bir filmde izlemediğimiz Huppert, özellikle Avrupa sinemasının en önemli yıldızlarından biri! 1972 yapımı Faustine et le bel été filmiyle başladığı sinema kariyerine, uzun soluklu bir ara vermeden ve sürekli olarak yükselişe geçerek hala son hızda devam ediyor. Madame Bovary’den La Pianiste’in Erika’sına; Huppert’i Fransız sinemasının yıldızı haline getiren Pomme’den François Ozon imzalı 8 Femmes’in Augistine’ine birçok karaktere hayat veren oyuncunun oyunculuk kariyerini inceleyen oldukça başarılı bir analiz videosu yayınlandı.

Bir Dakikada Farklı Yüzleriyle Isabelle Huppert!

Yüzün üzerinde filmde birbirinden bambaşka karakterlere hayat veren Isabelle Huppert, Fandor’un hazırladığı videoya göre 6 kez bir kız çocuğunu, 34 kez bir anneyi canlandırmış. İki kez kraliçelik yaparken 5 kez bir seks işçisine hayat vermiş. İki kez öldürmüş, iki kez de öldürülmüş. Birbirinden çok çeşitli karakterleri inanılmaz bir başarıyla canlandıran Isabelle Huppert’e hayran kalmamak elde değil.

La Cérémonie filminde canlandırdığı Jeanne karakteri de oyuncunun hayat verdiği farklı karakterlerden biri olarak hafızalarımızda yer etti. Elbette Isabelle Huppert, Elle ile tepkisiz ve donuk bir oyunculuğun dahi izleyicisine ne denli yoğun duygular geçirebileceğini de kanıtlamayı ihmal etmedi.

Isabelle Huppet’in farklı yüzlerini yansıtan bu keyifli videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi