Göçmen – mülteci kadınların hikayesini “Ben de Buradayım” diyerek anlatan Kıvılcım Akay’ın yönetmenliğinde hayata geçirilen Ben de Buradayım belgeseli çekimlerin Türkiye ayağını tamamladı. Sırada Senegal var!

Ben de Buradayım belgeselinin Türkiye çekimleri geçtiğimiz gün gerçekleştirilen oldukça keyifli bir fotoğraf çekimi ile sonlandırıldı. Amina’nın bir mülteci – göçmen kadın olarak modellik deneyimi ve ülkesinden, ailesinden ayrı kalmasının dramadan uzak net bir kesitini sunan Ben de Buradayım, Amina’nın çevresindeki diğer model kadın arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirilen fotoğraf çekimiyle Türkiye çekimlerini noktalamış oldu.

Ben de Buradayım, Amina’nın Hikayesine Senegal’de Devam Ediyor!

ben-de-buradayim-cekim-filmloverss

“Modanın 100 Yılı” ve “Dileğim Barış Olsun” belgesellerinin yönetmeni Kıvılcım Akay, üçüncü belgesel projesi olan “Ben de Buradayım”da Laleli’de bir tekstil firmasında çalışan 29 yaşındaki Senegalli göçmen Amina’nın hayatı ve model olma hayalleri üzerinden, göçmen-mülteci kadınların yaşamına ve “var olma” isteklerine yakından tanıklık edecek. Beşiktaş Belediyesi‘nin de destek verdiği ve çekimleri başlayan belgesel trajedinin değil umudun belgeseli olacak. Güçlü bir empati duygusuyla yola çıkılan belgesel, Türkiyeli kadınlarla, göçmen-mülteci kadınları bir araya getirerek, kadın dayanışmasına yeni bir perspektiften bakmamızı sağlıyor.

“Ben de Burdayım” belgeselinin Senegal’de yapılması gereken çekimlerin gerçekleştirilebilmesi için kitlesel fonlama sitesi Fongogo üzerinden bir kampanya başlatılmıştı. Dakar yakınlarındaki Goreé Adasında yapılacak çekimlerle köleliğin karanlık tarihiyle bugünkü şekline yakından bakılacak. Senagal’de gerçekleşecek çekimlerin belgeselin gövdesini oluşturacağını düşünen film ekibi aynı zaman bir anne olan Amina’yı da 2 yıldır görüşmediği kızına kavuşturmayı planlıyor.

Belgeselinin çekimlerinden ilk kez yayınlanan fotoğraflara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ben-de-buradayim-amina-filmloverss

bende-buradayim-foto-cekimi-filmloverss

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi