Gelecek yıl vizyona girecek olmasına rağmen merakla beklediğimiz Batman v Superman: Dawn of Justice filminin konusu resmi olarak açıklandı.

Çekileceğinin açıklandığı günden beri merakla beklediğimiz Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman v Superman: Adaletin Şafağı)‘in geçtiğimiz aylarda yayınlanan fragmanında ortada ‘sahte bir tanrı’ ve onu kanatmak isteyen bir Batman görmüştük.

batman-v-superman-dawn-of-justice-filmloverss

Warner Bros tarafından yayınlanan filmin resmi sinopsisi de fragmanda gördüklerimizi doğrular nitelikte: Tanrısal güçlere sahip bir süper kahramanın kontrolsüzlüğü birtakım insanları korkuturken diğer yandan insanlar, dünyanın nasıl bir kahramana ihtiyacı olduğununu tartışmaktadırlar. Bu sırada Gotham şehrinin şiddet dolu kahramanı, Metropolis’in saygıdeğer ve modern zaman kahramanıyla karşı karşıya gelir. Batman ve Superman çarpışırken ortaya daha önce hiç görülmemiş, insanlığı büyük bir tehlikeye sokacak olan bir tehdit ortaya çıkar.

Bu yeni tehditin Lex Luthor olma ihtimali var gibi görünüyor. Ancak diğer taraftan filmde yer aldığını bildiğimiz Wonder Woman, Cyborg ve Aquaman‘in bu olaylardaki yeri ne olacak, bu tam olarak belli değil.

wonder-woman-aquaman-filmloverss

Batman v Superman: Dawn of Justice 25 Mart 2016’da Vizyonda!

Batman v Superman: Dawn of Justice’in aksiyon dolu dünyasını oluşturan güçlü oyuncu kadrosunda Henry Cavill (Clark Kent/Superman), Ben Affleck (BruceWayne/Batman)Amy Adams (Lois Lane), Gal Gadot (Diana Prince/Wonder Woman), Jason Momoa (Arthur Curry/Aquaman)Laurence Fishburne, Jesse Eisenberg (Lex Luthor)Jeremy Irons (Alfred), Diane Lane, Holly Hunter ve Scoot McNairy gibi yıldız isimler yer alıyor. Yönetmenliğini Zack Snyder’in üstlendiği filmin senaryosunu Man of Steel‘de olduğu gibi David S. Goyer kaleme alıyor.

Warner Bros desteğiyle süper kahramanların dünyasına adım atacağımız, Zack Snyder‘in merakla beklenen filmi Batman v Superman: Dawn of Justice tüm dünya ile birlikte ülkemizde de 25 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek.

Hazırlayan: İbrahim Cem Özsefil

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi