John Chemla’nın ilk uzun metraj filmi If You Saw His Heart’ın başrollerinde Gael Garcia Bernal ile Marina Vacth yer alıyor!

Pablo Larrain’in imza attığı Pablo Neruda’nın hayatının anlatıldığı Neruda ile izleyici karşısına çıkan, aynı zamanda da Mozart in the Jungle ile televizyon ekranlarında izlediğimiz Gael Garcia Bernal, yeni filmiyle karşımızda. Yönetmenliğini Joan Chemla’nın üstlendiği, If You Saw His Heart filminde izleyeceğimiz Bernal’e başrolde ise François Ozon’un Young & Beautiful’unda izlediğimiz Marina Vacth eşlik ediyor.

Marina Vacth ve Gael Garcia Bernal’li If You Saw His Heart!

En yakın arkadaşının ölümü ardından çingene topluluğundan atılan Daniel; kırık kalplerin ve suça meyilli insanların sığındığı bir otele gider.

Filmin yapımcılığını üstlenen Pierre Guyard, If You Saw His Heart’ı şöyle tanımladı; “Takeshi Kitano ya da James Gray’in damarlarında hareketli ve hipnotize bir film karnesi” Guillermo Rosales’in Halfway House adlı kitabından esinlenerek yaratılan filmin ne zaman vizyonla buluşacağı henüz belli değil.

if-you-saw-his-hearts-2-filmloverss

Filmin esinlendiği kitabın konusu ise şöyle;

Halfway House, insanlığın en karanlık köşelerine giden bir gezi! Humiliations, pislik, kokuşmuşluk ve fiziksel istismar Miami’de bir evin boğucu atmosferini oluşturuyor; sarsılmış bir zihinsel durumda olan William Küceeras, Küba’dan sürülmesinin ardından yaşamını burada sürdürüyor. Küceeras’ın ilk kitabı Küba hükümeti tarafından “pornografik ve komünist parti ile sertçe ilgilendiği için saygısız” olarak değerlendirdikten sonra yasaklanmıştı.  Yazar yirmi yıl sonra Miami’ye geldiğinde, sadık sakinleri ve kötü niyetli gözlemcilerin olduğu bir evin içine yani bir cehenneme girer.

Kitap; zihinsel olarak kırılgan bir kadın ve bir melek olan Frances’in biçiminde ve Küba edebiyatının bu kıyamet kopukluğundaki kaçışını konu alıyor.

if-you-saw-his-hearts-filmloverss

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi