Bugün hepimizin umuda ihtiyacı var. Daha güzel, daha huzurlu günler için barışa adanmış şarkılar dinleyerek güne başlayın istedik.

7 Haziran 2015, gerçekten de geriye kalan hayatımızın ilk günü olacakmış gibi duruyor. Yakın zamanda bir Aykırı Film Müzikleri, Bir de Gezi Direnişi Şarkı Listesi yapmış olsak da, dayanamadık, seçim günü için de ayrı bir şarkı listesi hazırladık. Uzun zamandır bizi takip eden sizlerin sandık başında, oy sayarak, sayılan oyların sonuçlarını bekleyerek, yurtdaş gazeteciliğini profesyonel bir biçimde icra ederek, kendinizin ve diğer tüm partilerin oylarını koruyarak geçireceğiniz bir güne umutla başlamanızda bir katkımız olsun istedik, filmleri didik didik edip bu defa bu şarkıları seçtik.

Bu playlist ilhamını Diyarbakır’daki HDP mitinginde, bombaların patladığı yerlerden birine yakın bir konumda duran bir kadından alıyor. Ötekilerin Postası‘nın yaptığı facebook paylaşımıyla beraber hikayesini öğrendiğimiz bu kadın 3 aylık hamile ve bebeğini yanlış yerde dursa yitirebilirdi. Ama bebeğine bir şey olmadı ve o da bebeğine Umut ismini koymaya karar verdi. Bugün hepimiz için uzun bir gün olacak. Ve en çok ihtiyacımız olan şey dayanışma ve umut.

Bugün her birimizin o umuda, ihtiyacı var, barışa adanmış şarkılar belki o umudu tetikler diye düşündük. Sandıkların başında, sayımlarda, sayım sonrası rakamların sağlıklı bir biçimde taşınmasında çalışacak herkese şimdiden kolay gelsin.

Sizin için derlediğimiz, barışa adanmış şarkılar:

  • Nickelback – When We Stand Together (Alpha and Omega, 2010)
  • Elvis Presley – If I Can Dream (The Skeleton Key, 2005)
  • Cat Stevens – Peace Train (Jobs, 2013)
  • John Lennon – İmagine (The Killing Fields, 1984)
  • U2 – Sunday Bloody Sunday (Kids, 1995)
  • Deep Purple – Child In Time (Twister, 1996)
  • Bob Dylan – Blowin In The Wind (Masked and Anonymous, 2003)
  • Bob Marley – One Love (Shrek Forever After, 2010)
  • Nena – 99 Luftballons (Mr. Nobody, 2009)

Sandıklarda görevli olmasanız da artık nefes almak için, bugün kullanmayı, sizi kimin temsil edeceği üzerinde söz sahibi olmayı lütfen ihmal etmeyin. Çok bir şey değil ama, bir oy, bir oydur.

Yarın da sonraki günlere umutla bakabilmemiz dileğiyle…

Güzel günlerin geleceğine inanın.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi