Avengers Oz Büyücüsü’yle bir araya gelse ortaya nasıl bir şey çıkardı hiç düşündünüz mü? Birileri çoktan düşünüp Age Of Ultron’u Oz Büyücüsüyle buluşturmuş bile.

İnternet en fantastik konuşmaların ayakları yere basmayan fantezilerini bile bulabildiğimiz bir yer oldu. Darren Wallace tarafından hazırlanan video da tam da böyle bir şey. Avengers Oz Büyücüsü‘yle birleşirse ortaya çıkabilecekler, hayalgücümüzde canlanabilen her halinden daha güzel bir biçimde bir fragmana dönüşmüş Wallace’ın elinde. Sahte fragmanını izlediğimiz filmin ismi Avengers of Oz: Age of The Tin Man (Oz Yenilmezleri: Teneke Adam Çağı) bile başlı başına özgünlük kokuyor. Bugüne kadar izlemiş olduğumuz mash-up videoların en ilginç konseptlilerinden bir tanesi ile karşı karşıyayız.

Avengers of Oz: Age of The Tin Man

Ultron‘un yerine Teneke Adam‘ı, Thor‘un yerine Korkak Arslan‘ı, Captain America yerine Bostan Korkuluğu‘nu, Scarlett Witch‘in yerine Doğu’nun ve Batı’nın Kötü Cadısı‘nı, Quicksilver‘ın yerine Uçan Maymunlardan birini, Black Widow’un yerine Dorothy’yi izleme şansını yakaladığımız video, kafanızın biraz allak bullak edebilir, ama inanıyoruz ki uzun zamandır izlediğiniz en özgün çalışmalardan biri olacak.

Tony Stark gözünüzden kaçmamıştır ki, bu ilginç alaşımda ortalıkta yok. Bize kendisi Oz Büyücüsü olabilirmiş gibi geldi, özellikle de “Oz” kelimesinin sembolik manasının altın kelimesinin ölçü birimi “ons”un İngilizce’deki kısaltmasından geldiği düşünülürse. Sahip olduğu servet Stark’ı otomatik olarak Oz Büyücüsü yapacaktır diye düşündük. Siz ne dersiniz?

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi