Oscar Ödüllü yönetmen Asghar Farhadi’nin yeni filminin yapımcılığını İspanya sinemasının usta yönetmenlerinden Pedro Almodóvar üstlenecek.

2009 yapımı Darbareye Elly filmi ile dünya çapında ün kazanan İranlı yönetmen Asghar Farhadi Le Passé (2013) ile Altın Küre’ye aday gösterildi ve A Separation (2011) ile Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülünü kazandı. Başarılı yönetmen şimdi ise Tahran’da geçecek olan ve hakkında henüz hiçbir bilgi verilmeyen yeni filmi üzerinde çalışıyor. Bu filmin hemen ardından ise Farhadi, Le Passé‘nin sonra İran dışında çekeceği ikinci uzun metrajı için kolları sıvayacak. Henüz hikâye hakkında hiçbir detayı ve ismi açıklanmayan bu film İngilizce ve İspanyolca olacak. Filmin yapımcılığını ise 1980’lerden beri İspanyol sinemasında önemli bir yer tutan usta yönetmen Pedro Almodóvar ile beraber Memento Film‘den Alexandre Mallet üstlenecek. Bu Fransa-İspanya ortak yapımcılığında çekilecek olan filmin senaryosunu Asghar Farhadi kaleme aldı ve senaryoyu neredeyse tamamlamak üzere olduğunu açıkladı. Oyuncu kadrosu ile ilgili de henüz bir gelişme bildirilmemiş olsa da kadroda Amerikalı ve İspanyol oyuncuların yer alacağı kesinlik kazandı.

asghar-farhadi-pedro-almodovar-filmloverss

İran haber ajanslarına göre filmin çekimleri Ekim 2016’da İspanya’da başlayacak. Bu süreçte Asghar Farhadi İran’da geçecek olan filmine odaklanırken, Pedro Almodóvar ise 2016’da izleyiciyle buluşturacağı filmi Silencio üzerinde çalışıyor. Almodóvar yakın zamanlarda ise yönetmenliğini Damian Szifron‘un üstlendiği, Yabancı Dilde En İyi Film Oscar‘ı için aday gösterilen Wild Tales‘in de yapımcılığını üstlendi.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi