Aydın Orak’ın yazıp yönettiği Asasız Musa filmi 30. Alexandria Uluslararası Film Festivali’ne davet edildi. Film, 10 – 16 Eylül 2014 tarihler arasında yapılacak festivalde uluslararası ana yarışma bölümünde yarışacak.

Aydın Orak’ın yönettiği ve Turgay Tanülkü, Aydın Orak, Selamo, Murat Toprak, Şenay Aydın, Anter Anter, Rahşan Anter ile Dicle Anter’in oynadığı Asasız Musa, 03 Ekim 2014′de M3 Film dağıtımıyla Orak Film tarafından vizyona çıkarılıyor. Şemsi İnkaya ve Necmettin Çobanoğlu da sesleriyle filmde yer alıyor.

asasiz-musa-4-filmloverss

1992′de öldürülen yazar Musa Anter’in yaşam öyküsünden yola çıkarak metafor ve imgelerle çekilen Asasız Musa, Dünya prömiyerini 33. İstanbul Film Festivalinde yapmış ve film yoğun bir ilgi ile izlenmişti. Kürt aydının yaşamındaki dönüm noktalarını metaforik bir dille konu alan Asasız Musa‘da karakter devamlılığı oyuncularla değil, karakteri simgeleyen fötr şapka, pardösü ve tahta bavul ile sağlandı. Musa Anter’in yaşarken kullandığı nesnelere de yer verilen film, 4 yıllık çalışma sürecinin ardından Mardin merkez, Nusaybin, Akarsu ve Musa Anter’in köyü Zivinge’de çekildi, Anter’i 10 farklı oyuncu canlandırdı.

asasiz-musa-poster-filmloverss

[youtube width=”600″ height=”350″ video_id=”8r88k_mkKtY”]

Vizyon Tarihi: 03. 10. 2014

Yönetmen: Aydın Orak

Oyuncular: Turgay Tanülkü, Aydın Orak, Selamo, Şenay Aydın, Murat Toprak, Rahşan

Anter, Dicle Anter, Anter Anter

Yapımcı: Aydın Orak – Emine Güner

Senaryo: Aydın Orak

Görüntü Yönetmeni: Umut Öztorun, İbrahim Güler

Kurgu: Emrah Dönmez, Aydın Orak

Müzik: Murat Hasarı

Yapım Yılı: 2014

Ülke: Türkiye

Süre: 80 dk

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi