Angelina Jolie, Louis “Louie” Zamperini’nin hayatını anlatan destansı dram Unbroken ile ikinci yönetmenlik çalışmasını gerçekleştiriyor. 1957’de Zamperini’nin hayat hikayesini anlatma hakkının alınmasıyla başlayan ve Tony Curtis’in Spartacus’den sonra rol alacağı ilk proje olması planlanan yapım, Universal Pictures’da uzun bir geçmişe sahip. 

Film, Laura Hillenbrand’in “Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption” kitabından uyarlandı. “Unbroken” 2010’da basıldığından bu yana 14 haftası birinci sırada olmak üzere 145 haftadan uzun bir süre The New York Times’ın çok satanlar listesinde kaldı ve tüm dünyada yaklaşık 3.5 milyon adet kopya sattı. 

Angelina Jolie ve Louis Zamperini’nin film hakkındaki görüşleri şöyle:

Angelina Jolie: “Bu büyük adama layık bir film yapmak zor olacak. Bu şansa sahip olduğum için büyük onur duyuyorum ve Louie’nin ilham veren hikayesine hayat vermek için elimden geleni yapacağım. Filmde yer alan herkes bu büyük sorumluluğu paylaşıyor. Laura’nın bütün okuyucuları ve Louie’yi seven ve ona hayran olan herkes gibi ben de ondan çok şey öğrenmiş olan bir hayranıyım. Beni çok daha iyi bir insan yaptı.”

Louis Zamperini: “Angelina, işini bilen biri ve bu hikayeyi doğru şekilde anlatacağını biliyorum. Laura’nın kitabının zor zamanlar geçirdikleri sırada kendilerine yardım ettiğini söyleyen birçok insanla konuştum ve çok sayıda mektup aldım. Filmin de aynı mesajla çok daha fazla insana ulaşacağına inanıyorum.”

Unbroken, Ocak 2015’te vizyona girecek.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi