Asif Kapadia’nın yönetmenliğini üstlendiği Amy Winehouse belgeseli Amy’den “Depression” başlıklı yeni bir klip yayınlandı.

Amy Winehouse’un hayatını ve kariyerini konu alan belgesel Amy’den yayınlanan her görüntü, sanatçının hayranlarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Mayıs ayında 68. Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapan belgeselin daha önce yayınlanmamış arşiv görüntülerinden oluştuğunu düşündüğümüzde, sanatçı hakkında ne kadar az şey bildiğimizi ister istemez fark ediyoruz.

Depresyon; Amy Winehouse söz konusu olduğunda bu kelime, çok sevdiğimiz şarkıcının aramızdan ayrılmasına sebep olan yoldaki en kilit öğelerden biri kabul edilebilir. Bu nedenle, Amy Winehouse belgeseli Amy’den yayınlanan bu yeni “Depression” başlıklı klip, yönetmen Asif Kapadia‘nın Amy Winehouse’un hayatını nasıl ele alacağına dair ipuçları veriyor.

Amy’den Karanlık Bir Klip: Depression

Başlığı her ne kadar karanlık da olsa, 35 saniyelik klipte Amy Winehouse’un depresyon hakkındaki düşünceleri ve depresyon ile uyuşturucu bağımlılığını yenme mücadelesinde müziğin hayatındaki önemine odaklanıyor. Arkasında bıraktığı muhteşem şarkıların yaratılış sürecinde etkili elementlerden biri kabul edebileceğimiz depresyon ve daha nice faktörün Amy’de işlenecek olmasının üzücü olduğu kadar merak uyandırıcı olduğunu söyleyebiliriz. Belgeselin objektifliği hakkında tartışmaların sürdüğü bu günlerde Kapadia’nın Winehouse’un hayatında karanlıkta kalan olay ve süreçlere ışık tutabilmeyi başarması, Amy Winehouse hayranlarınca olumlu karşılanacağını düşünüyoruz.

Merakla beklenen Amy Winehouse belgeseli Amy’den yayınlanan son fragmanı izlemek ve Winehouse ailesinin belgesele olan tepkileri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Cannes’da eleştirmenlerden tam not alan Amy’nin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği hakkında henüz bir bilgi yok. Amy Winehouse hayranları olarak Amy belgeselini FilmEkimi 2015’te izleyebilmeyi umuyoruz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi