Yönetmenliğini, Maniac ve P2 filmlerinden tanıdığımız Franck Khalfoun’un yaptığı Amityville The Awakening’den ilk fragman geldi! 

Bundan yıllar önce Amityville’ de yaşandığı iddia edilen doğa üstü olaylar, o yıllarda Amityville adı altında birçok korku filmi çekilmesine sebep olmuştu. Bunların arasından sıyrılmayı beceren yegane film,1979 yılında Stuart Rosenberg‘in yazıp yönettiği The Amityville Horror filmiydi. Film o yıl Oscar‘a ve Altın Küre‘ye aday olmuş fakat eli boş dönmüştü. Tam 26 yıl sonra tekrar beyazperdede gördüğümüz 2005 yapımı Andrew Douglas imzalı The Amityville Horror ise bir kısım izleyicinin beğenisini kazansa da orijinal hikayenin ve yapılan ilk filmin imitasyonundan öteye gidememişti. Geçen yıl bir Amityville uyarlaması daha izleme fırsatı yakalamıştık: Andrew Jones imzalı The Amityville Asylum. Fakat bu film de eleştirmenlere göre belki de en kötü Amityville uyarlamalarından biri oldu.

amityville-horror-filmloverss

Önümüzdeki sene tekrar bir Amityville uyarlaması ile karşı karşıya kalacağız: Amityville The Awakening

Bu sefer yönetmenlik koltuğunda, Elijah Wood‘un başrolünde oynadığı Maniac filminin ve Rachel Nichols‘un yer aldığı P2 filminin yönetmenliğini yapan Franck Khalfoun oturuyor. Şimdiye kadar açıklanan oyuncu kadrosunda ise The Machinist‘ten tanıdığımız Jennifer Jason Leigh, The Giver filminden tanıdığımız Cameron Monaghan ve son olarak da Bella Thorne yer alıyor. Filmin başarılı mı olacağı yoksa yeni bir hüsrana mı sebep olacağı merakla bekleniyor.

Filmin Amerika’daki gösterim tarihi 2 Ocak 2015. Türkiye’deki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi