Amerika’nın kayıtlara geçen ilk seri katili H. H. Holmes’un hayatını anlatan American Ripper’dan fragman yayınlandı.

Tarihi konularla ilgili projeler yayınlayan Amerikan televizyon kanalı History Channel, önümüzdeki günlerde konusuyla oldukça dikkat çeken bir yapımı izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. American Ripper isimli bu yapım, Amerika’nın kayıtlara geçen ilk seri katili H. H. Holmes’un hayat hikayesini mercek altına alıyor.

Herman Webster Mudgett nam-ı diğer Henry Howard Holmes, 1893 yılında Chicago Dünya Fuarı zamanında Chicago’da zihninde kurguladığı cinayetleri işlemek için özel olarak tasarladığı otelde 200 civarında insan öldürmesiyle adını tarihi yazdırdı. Kurbanlarını Chicago Dünya Fuarı’na katılan insanlardan ve otelde çalışanlardan seçen Holmes, her zaman masum olduğunu ve şeytan tarafından kullanıldığını iddia etmesiyle yaşadığı döneme damga vurdu. Holmes’un hikayesi o dönemde gazetelerde dizi halinde yayınlandı. 2003 yılında ise yazar Erik Larson, Holmes’un işlediği cinayetleri ele aldığı The Devil in the White City isimli çok satanlar listesine giren bir kitap yazdı.

Seri Katil H. H. Holmes’un Hayatını Anlatan American Ripper Fragmanı Yayınlandı

American Ripper, Holmes’un torununun oğlu Jeff Mudgett tarafından izleyiciye aktarılacak. Programda Jeff Mudgett; Holmes’un katil olduğunu kanıtlayan güçlü delilleri ortaya çıkarıyor, aynı zamanda Holmes’un 1888 yılında Londra’da kimliği belirsiz seri katil Karındeşen Jack ile aynı kişi olduğunu söyleyerek ortaya ilginç bir iddia atıyor.

Bu yönüyle merakımıza merak katan American Ripper, 18 Nisan’da History Channel’da izleyiciyle buluşacak. Programdan yayınlanan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi