Yönetmenliğini Clint Eastwood’un yaptığı, başrollerinde Bradley Cooper ve Sienna Miller’ın yer aldığı “American Sniper”ın 25 Aralık’ta Amerika’da özel gösterimi gerçekleştirilecek.

Üç senelik sessizliğin ardından bu yıl gösterimi gerçekleştirilen “Jersey Boys” ile beyazperdeye geri dönen Client Eastwood, yeni filmi “American Sniper” ile oldukça iddialı.

Yaklaşık bir sene önce yönetmenliğini Steven Spielberg’in yapacağı duyurulan “American Sniper”, yönetmenin Warner Bros. şirketi ile bütçe konusunda anlaşamaması üzerine neredeyse iptal edilmek üzereydi. Fakat W.B daha sonrasında Clint Eastwood ile anlaşarak çekimlere başlama kararı aldı.

clint-eastwood-filmloverss

Bu yıl 29 Aralık – 8 Ocak tarihleri arasında Oscar aday oylamaları gerçekleştirilmeden önce W.B de elindeki kozları iyi değerlendirmek istiyor. W.B’ nin dün yaptığı açıklamaya göre, “American Sniper“ın, 16 Ocak 2015‘teki genel gösteriminden önce 25 Aralık 2014‘te Amerika’da özel gösterimi gerçekleştirilecek. Böylece Eastwood‘un filmi, Oscar yarışında varlığını belli edecek..

2012 yılının en çok satan otobiyografik kitaplarından biri olan “American Sniper”, ABD donanması özel kuvvetler birliği üyesi olan Chris Kyle’ın ABD’nin Irak’ı işgal ettiği on yıllık süre içerisinde tam 255 kişiyi nasıl öldürdüğünü anlatıyor. Kyle ayrıca Irak’taki görevi sırasında düşmanlarını öldürme rekoru kırarak ‘Ramadi Şeytanı‘ lakabını nasıl kazandığını ve başına 20 bin dolar para ödülü konduğunu da gururla satırlarına taşıyor.

chris-kyle-filmloverss-

Kyle’ın kitapta geçen bazı satırları şu şekilde:

İlkini öldürdükten sonra diğerleri genellikle çok kolay olur. Ruhsal ya da mental olarak kendimi hazırlamam için özel bir çaba sarfetmeme gerek yok. Silahımın dürbününden bakarım, hedefe kilitlenirim ve o benim arkadaşlarımı öldürmeden önce ben onu öldürürüm.

Film gösterime girdikten sonra tartışmaları da beraberinde getireceğe benziyor. Lakin birçok kişi filmin faşist bir tutum sergilediğini ve Chris Kyle’ın cani, duygusuz bir katil olduğunu belirtiyor. Fakat kimine göre de o sadece bir vatansever.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi