Haziran ayının ilk günlerinde Starz kanalı tarafından diziye uyarlanacağı duyurulan American Gods’ın bölümlerini, orijinal romanın yazarı Neil Gaiman yazacak.

Neil Gaiman‘ın 2001 yılında yayımlanan ve birçok ödüle layık görülen romanı American Gods‘ın, haziran ayının başlarında yapılan duyuruyla Starz kanalı tarafından diziye uyarlanacağını öğrenmiştik. Çıktığı günden bu yana, sinema veya televizyona uyarlanması için 14 yıldır geliştirilme aşamasında kalan American Gods‘ın dizi projesinde Gaiman‘ın yer alıp almayacağı merak konusuydu. Ancak geçtiğimiz hafta yaratıcısı olduğu Hannibal dizisinin iptal edilmesinin ardından Saturn Awards töreninde bulunan Bryan Fuller, American Gods dizisinin eş sorumlusu olarak Neil Gaiman‘ın projedeki rolüyle ilgili açıklamalarda bulundu;

“Projenin başlamasını iple çekiyoruz ve daha şimdiden ilk iki bölümün senaryosu yazılmış durumda. Neil Gaiman’la birlikte çalışmak harika bir şey.” diyen Fuller, yazarın projede aktif rol alacağını belirtip; “Neil Gaiman dizi için birden fazla bölüm yazacak. Olması gerektiği gibi, kapsamlı bir çalışma olacak.” dedi.

Neil Gaiman‘ın 2001 yılında yayımlanan romanının konusu ise kısaca şu şekilde;

American Gods, mitolojinin eski Tanrıları ile modern dünyanın teknoloji, uyuşturucu, aç gözlülük ve ünlü kişilere tapması sonucu doğan Tanrıların giderek kızışan anlaşmazlıklarının öyküsünü anlatıyor…Geçmişte birtakım kirli işlere bulaşmış olan Gölge, cezasını tamamlamak üzeredir. Artık tek istediği, eşi Laura’yla birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmek ve beladan mümkün mertebe uzak durmaktır. Ta ki, eşinin korkunç bir kazada hayatını kaybettiğini öğrenene kadar. Cenazeye gitmek üzere bindiği uçakta bir adamla tanışır. İsminin Çarşamba olduğunu söyleyen bu düzgün giyimli, yaşlı adam, Gölge hakkında hiç kimsenin, hattâ kendisinin bile bilmediği şeyler anlatır ve onu yaklaşan fırtınaya karşı uyarır. Bundan böyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır, çünkü günlük hayatın o sakin yüzeyinin altında, Amerika’nın ruhunu ele geçirmek için büyük bir savaş kopmak üzeredir.

Gaiman-Neil-American-Gods-Filmloverss

Neil Gaiman American Gods Dizisinin Bölümlerini  Yazacak

DC Comics‘in çatısı altında bulunan Vertigo tarafından yayımlanan Sandman çizgi roman serisi Gaiman‘ın en çok tanınan eseri olmasına rağmen, yazar American Gods ile benzer bir dünyada geçen The Graveyard Book, Stardust ve Anansi Boys gibi romanlara da imzasını attı. Televizyon kariyerinde daha önce iki Doctor Who bölümü yazmış olan Gaiman, sinemada da  MirrorMask ve Beowulf filmlerinin senaryolarını kaleme aldı.

American Gods dizisinin yönetici yapımcılığını Michael Green ve Bryan Fuller üstlenecek iken, ikili aynı zamanda dizinin baş sorumlusu olma görevini paylaşacak. Oyuncu arayışları devam eden dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı ise şimdilik soru işareti olarak kalmış durumda.

Bryan Fuller‘ın dizi için Twitter hesabı üzerinden paylaştığı ilk konsept çalışmalara aşağıdan göz atabilirsiniz.

 


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi