Amazon’un yeni dizisi The Man In The High Castle, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından olumlu yorumlar aldı. Dizi, “Mihver Devletleri İkinci Dünya Savaşı’nı kazansaydı ne olurdu ?” sorusunu cevaplıyor.

Transparent ve Mozart in the Jungle dizilerinin başarısından ardından Amazon, yeni bir hit diziye sahipmiş gibi gözüküyor. Philip K. Dick’in aynı isimli romanından uyarlanan The Man in the High Castle, 10 bölümlük ilk sezonu ile hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden tam not aldı. Dizinin yapımcısı ise kendisini X-Files’tan tanıdığımız Frank Spotnitz.

The Man in the High Castle, İkinci Dünya Savaşı’nı Mihver Devletleri’nin kazandığı bir evrende geçiyor. Bu senaryoya göre; Amerika’nın batısı Japon, doğusu ise Alman kontrolünde. Doğu tarafta yaşayan Juliana Crane’ın (Alexa Davalos) eline, savaşı Müttefik Devletler’in kazandığını gösteren bir film geçiyor. Filmle ne yapacağını bilmeyen Juliana, hukuk kurallarının olmadığı tarafsız bölgeye yolculuğa çıkıyor ve yolculuk sırasında New York’taki direnişe kayıt olan Joe Blake (Luke Kleintank) ile tanışıyor. Bu sırada Tokyo ve Berlin arasındaki anlaşmazlıklar, politik dinamiği sarsıyor.

The Man In The High Castle’ın İlk Sezonu 10 Bölümden Oluşuyor

Dizi, geçtiğimiz Ocak yayınlanan pilot bölümüyle, en çok izlenen Amazon pilot bölümü unvanını kazanmıştı. İkinci bölümü geçtiğimiz ay yayınlanan dizinin geri kalan sekiz bölümü geçtiğimiz gün yayınlandı ancak bu bölümlerin ne kadar izlendiğine dair bir bilgi henüz yok. Alternatif tarih hayranlarının şüphesiz ilgisini çekecek dizinin 10 bölümlük ilk sezonunun Amazon Prime kullanıcıları için ücretsiz olduğunu hatırlatalım.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi