Altın Portakal jürisi belli oldu. Altın Portakal Film Festivali’nin büyük jürisine Hülya Avşar’ın, uluslar arası yarışmanın jürisine de Istvan Szabo’nun başkanlık edeceği açıklanmıştı. Sonrasında da büyük jürideki isimler açıklandı. Bu yıl Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisinde yer alacak isimler şunlar:  Barış Pirhasan (yönetmen), Levent Kazak (senarist), Uğur İçbak (görüntü yönetmeni), Prof. Dr. Gülseren Güçhan (akademisyen), Selçuk Yöntem (oyuncu), Sümer Tilmaç (oyuncu), Ayşegül Aldinç (müzisyen – oyuncu),  Pelinsu Pir (oyuncu – stand up sanatçısı), Tunca Arslan (SİYAD Başkanı, sinema yazarı), Mine Kırıkkanat (yazar), Erdil Yaşaroğlu (karikatürist – mizah yazarı).

Jüri açıklandıktan bir süre sonra jüri üyeliğine bir isim daha eklendi. Oscar Akademi üyesi, yapımcı ve akademisyen Barbara Boyle da ulusal jüride görev yapacak. Barbara Boyle Türk sinemasıyla tanışmak için jüri üyeliğini memnuniyetle kabul ettiğini söyledi. Bu kapsamda sadece film izlemekle de kalmayıp sektör temsilcileri, yapımcı ve yönetmenlerle de bir araya gelecek. Dünyaca tanınan birçok filmin yapımcılığını yapan Barbara Boyle aynı zamanda önemli bir akademisyen.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi