Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Alicia Vikander’li Tomb Raider filminden ilk görsel seyirciyle buluştu.

Ex Machina, The Danish Girl ve The Light Between Oceans gibi başarılı filmlerde rol alarak Hollywood’un dikkatini kısa sürede üzerine çeken İsveçli oyuncu Alicia Vikander rekabetin hayli yoğun bir sektörde kendine yer buldu. Yaklaşık iki senedir birbirinden farklı karakterlere hayat veren Vikander’in yeni projesi Tomb Raider‘dan yayınlanan ilk görsel ise, oyuncunun karakterine adapte olmakta sorun yaşamadığının bir göstergesi.

Roar Uthaug‘un yönetmenlik koltuğunda oturduğu yapım video oyunundan uyarlanırken; film 21 yaşındaki Lara Croft’un babasının ortadan kayboluşunu araştırmaya başlamasıyla gelişen olayları konu alıyor. Croft’un arayışları onu Japonya kıyılarında bir aday yönlendiriyor. 2003 yılında Angelina Jolie‘nin canlandırdığı aynı karakterin, Vikander’in performansıyla nasıl bir yapıya bürüneceği merak ediliyor. Öte yandan oyuncu rol için öylesine hevesli ki, heyecanını belli etmekten kaçınmıyor.

alicia-vikander-tomb-raider-filmloverss

Alicia Vikander’lı Tomb Raider Croft’tan Raider’a Dönüşen Genç Bir Kadının Hikayesi

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj sırasında ”Bu rol teklif edildiğinde çok heyecanlandım çünkü Lara Croft ikonik bir karakter. İnsanlara sorsak onu pek çok farklı şekilde tanımlayabilir. Ama benim için, genç kadınlara yönelik bir rol model. Dünya’da kendine bir yer edinmeye ve geleceğini geçmişiyle bütünleştirmeye çalışıyor” sözleriyle karaktere olan hayranlığını dile getirdi. Bununla birlikte filmde Croft’tan Raider’a dönüşen bir kahramanın hikayesini izleyeceğimizi hatırlatalım. Orijinal senaryoya sadık kalma noktasında çaba sarf eden ekibin film üzerindeki etkisini merak etmiyor değiliz. Jolie’nin yer aldığı Raider filmlerinin beklentinin altında kalmış olması, akıllara Vikander’in yeni projesinin akıbetinin ne olacağını getiriyor. Yapımın 16 Mart 2018‘de gösterime gireceğini düşünürsek, bunu öğrenmek için daha çok vaktimiz var.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi