Alice’in harikalar diyarındaki yeni macerasına davet eden Alice Through to Looking Glass, yayınlanan posterlerinin ardından ilk tanıtım fragmanıyla ile karşımızda.

Alice in Wonderland 2010 yılındaki sinema macerasında dünya çapında bir milyar dolar barajını aşarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu gişe başarısı  en kısa zamanda gelecek bir devam filmine kesin gözle bakılmasına vesile olsa da Alice Through the Looking Glass uzun süren yapım süreci nedeniyle altı senelik aranın ardından 2016 yazında görücüye çıkacak. İlk filmin oyuncu kadrosunda bulunan Johnny Depp, Mia Wasikowska ve Helena Bonham Carter gibi birçok ünlü oyuncunun geri döndüğü yapımda en büyük değişiklik ise yönetmen koltuğunda. İlk filmde “Wonderland”i kendi tarzıyla birleştiren Tim Burton, devam filminde ise sadece yapımcı olarak yer alarak koltuğu Muppet filmleriyle tanıdığımız James Bobin’e bırakıyor. Harikalar diyarındaki keskin Burton dokunuşlarını düşününecek olursak James Bobin’nin aynı havayı tekrar yakalaması oldukça zor görünüyor.

Disney fuarı, D23 Expo’da yayınlanan posterlerin ardından filmden ilk tanıtım fragmanı geldi. “Time to Go Back (Geri Dönme Zamanı Geldi)” sloganıyla yayınlanan tanıtım oldukça kısa olsa da evrene ilk defa göz atma şansı yakalıyoruz.

Alice Through the Looking Glass’dan İlk Tanıtım Yayınlandı!

Alice’in  diyarı yeniden kurtarmak için her şeyin ters yüz olduğu, adeta aynaya bakmaya benzeyen bir dünyaya gitmek zorunda kalmasını konu alan Alice Through the Looking Glass‘ın resmi konusu ise :

“Alice harikalar diyarında uyandığında, diyarı yok etmek isteyen Zaman Lordu’nu durduracak tek şey olan büyülü bir asayı bulmak için gizemli bir evrene doğru yolculuk yapmak zorundadır. Yeni arkadaşlarının yardımıyla kötülüğü ortadan kaldırmaya çalışacak olan Alice, Kupa Kraliçesi’ni tekrar tahta geçirmelidir.”

Lewis Caroll imzalı Alice in Wonderland‘in devamı niteliği taşıyan ve başrollerinde Johnny Depp (Mad Hatter), Mia Wasikowska (Alice), Anne Hatteway (White Queen), Sacha Baron Cohen (Time) ve Helena Bonham Carter (Red Queen) gibi birçok ünlü oyunucunun bulunduğu Alice Through the Looking Glass, bu kez James Bobin’nin yönetimiyle 27 Mayıs 2016’da sinemalarda boy gösterecek.

*Güncelleme: Filmin ilk tanıtım fragmanından kısa bir süre sonra iki yeni tanıtım fragmanı daha yayınlandı. Bu içeriklere hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz:

alice-in-wonderland-through-the-looking-glassdan-ilk-tanitim-yayinlandi-poster-alice-filmloverss alice-in-wonderland-through-the-looking-glassdan-ilk-tanitim-yayinlandi-poster-mad-hatter-filmloverss

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi