Geçtiğimiz yıl başlayan Açlık Oyunları serisi, bu yıl Ateşi Yakalamak ile devam edecek. İlk filmin yönetmenliğini yapan Gary Ross büyük başarı elde etmesine rağmen, devam filmlerine devam etmek istemedi. Stüdyo, Ateşi Yakalamak filmini yönetmesi için Water For Elephants ve I am Legend filmlerinin yönetmeni Francis Lawrence’ı görevlendirdi.

Şimdi herkes Lawrence’ın ne gibi değişiklikler yapacağını düşünüyor. Mekanda pek değişiklik yapmayacağını söyleyen Lawrence buna ek olarak sarsıntılı kamera çekimlerinin de olmayacağını ekliyor. Ayrıca ilk filmde geri plana itilen aşk üçgeninin biraz daha üstünde durmak istediğini söylüyor.

Suzanne Collins’in kitaplarında aşk üçgeni çok belirgin, bu sebeple filmlerde de bu konuya yer verme fikri oldukça uygun ama umarız, Lawrence aşkı ön plana çıkarmaya çalışırken kitabın asıl vurguladığı politik göndermeleri geri plana itmez. Yeni bir Twilight serisine ihtiyacımız yok.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi