Marry Shelley’nin yazdığı, 1931 yılında sinemaya uyarlanan ilk Frankenstein filminde eksik olan bir şey vardı; çekici bir başkarakter. Ama bu problem, Stuart Beattie’nin hazırladığı yeni uyarlama filmi “I, Frankenstein”da çözülecek gibi gözüküyor.

Aaron Eckhart, filmde Adam Frankenstein’ı canlandırıyor. Yayınlanan resme bakınca; sanki canavarın yaratıcısı, ihtiyacı olan parçaları, dönemin en çekici adamlarının mezarlarından toplamış gibi duruyor. Film, Underworld’un yaratıcısı Kevin Grevioux tarafından hazırlanmış olan bir çizgi romandan uyarlanıyor. Adam; sahip olduğu genetik bilgiler sayesinde bu güne kadar yaşamayı başarıyor ama ölümsüz olmanın da kendine göre zorlukları var. Karanlık, gotik bir metropol şehirde kendini, kontrol edemediği iki klanın savaşının ortasında buluyor.

I-frankenstein

İlk filmde Frankenstein’ın canavarı son derece güçlü ve saldırgan bir yaratıktı. Yeni filmdeki canavar, Aaron Eckhart’ın cazibesiyle daha sevimli bir yaratık imajı çizse de, onun da aynı derecede güçlü ve saldırgan olması bekleniyor.

Acaba bu film; Frankenstein’ın canavar değil, onu yaratan doktorun adı olduğunu söyleyenleri susturacak mı? Çünkü açıkça görülüyor ki; canavar yaratıcısının ismini almış.

24 Ocak 2014 tarihinde vizyona girecek olan filmi merakla bekliyoruz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi