70. Berlin Film Festivali’nin programı açıklandı. Ana Yarışma’da Christian Petzold, Sally Potter, Abel Ferrara gibi yönetmenlerin yeni filmleri bulunuyor.

Bu yıl 20 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 70. Berlin Film Festivali için hazırlıklarını sürdüren Berlinale yönetimi, geçtiğimiz iki ay boyunca bu yılki festival hakkında merak edilen pek çok detayı açıkladı. Festivalde yer alacak ilk filmler 18 Aralık’ta açıklanırken, sonraki günlerde Encounters, Forum, Panorama, Generation ve Berlinale Klasikleri bölümlerinde yer alacak filmler de duyuruldu. Cristi Puiu imzalı Malmkrog ve Oleg Sentsov’un cezaevinden yönettiği yeni filmi Nomera gibi heyecan verici filmlerin bu yan seçkilerde yer alması, sinemaseverlerin heyecan verici bir festivalin beklediğini gösterdi.

Festivalin Ana Yarışma bölümünde yer alacak ve Altın Ayı için yarışacak filmlerse bugün düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Bu yıl Altın Ayı için 18 film yarışacak. Bu 18 yapım arasında Christian Petzold, Sally Potter, Abel Ferrara gibi yönetmenlerin yeni filmleri de yer alıyor. Bu yıl Altın Ayı için yarışacak 18 filmin altısı kadın yönetmenlerin imzasını taşıyor. Geçtiğimiz yıl bu oran 23’te sekizdi. Ana Yarışma’da kadın yönetmenlerin filmlerinin oranı yüzde 33’de kalmış olsa da, Berlinale yönetimi bu konuda önemli adımların atıldığına ve diğer seçkilerde bu oranın çok daha yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

Bu yıl Berlin Film Festivali’nin jüri başkanı usta oyuncu Jeremy Irons olacak. Sigourney Weaver ve Margaret Qualley’nin başrollerini üstlendiği My Salinger Year ile açılış yapacak festival, bu yıl da heyecan verici yeni dizileri de konuk edecek. Festivalde gösterilecek dizilerin başında Damien Chazelle imzalı The Eddy ve Jason Segel’ın yaratıcısı olduğu Dispatches from Elsewhere geliyor.

70. Berlin Film Festivali Programı

Ana Yarışma

Berlin Alexanderplatz

Yönetmen: Burhan Qurbani

DAU. Natasha

Yönetmenler: Ilya Khrzhanovskiy ve Jekaterina Oertel

Domangchin yeoja – The Woman Who Ran

Yönetmen: Hong Sangsoo

Effacer l’historique – Delete History

Yönetmenler: Benoît Delépine ve Gustave Kervern

First Cow

Yönetmen: Kelly Reichardt

Favolacce – Bad Tales

Yönetmen: Damiano D’Innocenzo ve Fabio D’Innocenzo

El prófugo – The Intruder

Yönetmen: Natalia Meta

Le sel des larmes – The Salt of Tears

Yönetmen: Philippe Garrel

Never Rarely Sometimes Always

Yönetmen: Eliza Hittman

Irradiés  – Irradiated

Yönetmen: Rithy Panh

Rizi – Days

Yönetmen: Ming-Liang Tsai

The Roads Not Taken

Yönetmen: Sally Potter

Schwesterlein  – My Little Sister

Yönetmenler: Stéphanie Chuat ve Véronique Reymond

Sheytan vojud nadarad – There Is No Evil

Yönetmen: Mohammad Rasoulof

Siberia

Yönetmen: Abel Ferrara

Todos os mortos – All the Dead Ones

Yönetmenler: Caetano Gotardo ve Marco Dutra

Undine

Yönetmen: Christian Petzold

Volevo nascondermi – Hidden Away

Yönetmenler: Giorgio Diritti

Özel Galalar

Pinocchio
Yönetmen: Matteo Garrone

High Ground
Yönetmen: Stephen Maxwell Johnson

Sa-nyang-eui-si-gan – Time to Hunt
Yönetmen: Yoon Sung-hyun

Onward
Yönetmen: Dan Scanlon

Curveball
Yönetmen: Johannes Naber

Charlatan
Yönetmen: Agnieszka Holland

Minamata
Yönetmen: Andrew Levitas

My Salinger Year
Yönetmen: Philippe Falardeau

Berlinale Özel

The American Sector

Yönetmen: Courtney Stephens, Pacho Velez

Golda Maria

Yönetmenler: Patrick Sobelman, Hugo Sobelman

Hillary

Yönetmen: Nanette Burstein

Last and First Man

Yönetmen: Jóhann Jóhannsson

Nomera – Numbers

Yönetmenler: Oleg Sentsov, Akhtem Seitablaiev

Persian Lessons

Yönetmen: Vadim Perelman

Police

Yönetmen: Anne Fontaine

Speer Goes to Hollywood

Yönetmen: Vanessa Lapa

Yi Zhi You Dao Hai Shui Bian Lan – Swimming Out Till The Sea Turns Blue

Yönetmen: Jia Zhang-ke

Encounters

Funny Face (ABD)
Yönetmen: Tim Sutton
Oyuncu Kadrosu: Cosmo Jarvis, Dela Meskienyar, Jonny Lee Miller, Victor Garber, Jeremy Bobb
Dünya Prömiyeri

Gunda (Norveç/ABD)
Yönetmen: Victor Kossakovsky
Dünya Prömiyeri/Belgesel

Isabella (Arjantin)
Yönetmen: Matías Piñeiro
Oyuncu Kadrosu: María Villar, Agustina Muñoz, Pablo Sigal, Gabi Saidón
Dünya Prömiyeri

The Shepherdess and the Seven Songs – Laila aur satt geet (Hindistan)
Yönetmen: Pushpendra Singh
Oyuncu Kadrosu: Navjot Randhawa, Sadakkit Bijran, Shahnawaz Bhatt, Ranjit Khajuria, Mohammed Yaseen
Dünya Prömiyeri

Los Conductos (Fransa/Kolombiya/Brezilya)
Yönetmen: Camilo Restrepo
Oyuncu Kadrosu: Luis Felipe Lozano, Fernando Úsaga Higuíta
Dünya Prömiyeri

The Last City – Die letzte Stadt (Almanya)
Yönetmen: Heinz Emigholz
Oyuncu Kadrosu: John Erdman, Jonathan Perel, Young Sun Han, Dorothy Ko, Susanne Sachsse
Dünya Prömiyeri

Malmkrog (Romanya/Sırbistan/İsviçre/İsveç/Bosna Hersek/Kuzey Makedonya)
Yönetmen: Cristi Puiu
Oyuncu Kadrosu: Frédéric Schulz-Richard, Agathe Bosch, Diana Sakalauskaité, Marina Palii, Ugo Broussot
Dünya Prömiyeri

The Metamorphosis of Birds – A metamorfose dos pássaros (Portekiz)
Yönetmen: Catarina Vasconcelos
Dünya Prömiyeri/Belgesel

Naked Animals – Nackte Tiere (Almanya)
Yönetmen: Melanie Waelde
Oyuncu Kadrosu: Marie Tragousti, Sammy Scheuritzel, Michelangelo Fortuzzi, Luna Schaller
Dünya Prömiyeri

Orphea (Almanya)
Yönetmen: Alexander Kluge, Khavn
Oyuncu Kadrosu: Lilith Stangenberg, Ian Madrigal
Dünya Prömiyeri

Shirley (ABD)
Yönetmen: Josephine Decker
Oyuncu Kadrosu: Elisabeth Moss, Michael Stuhlbarg, Odessa Young, Logan Lerman

Servants – Služobníci (Slovakya/Romanya/Çek Cumhuriyeti/İrlanda)
Yönetmen: Ivan Ostrochovský
Oyuncu Kadrosu: Samuel Skyva, Samuel Polakovič, Vlad Ivanov, Vladimír Strnisko
Dünya Prömiyeri

The Trouble with Being Born (Avusturya/Almanya)
Yönetmen: Sandra Wollner
Oyuncu Kadrosu: Lena Watson, Ingrid Burkhard, Dominik Warta, Jana McKinnon
Dünya Prömiyeri

The Works and Days – Of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin (ABD/İsveç/Japonya/Hong Kong/Çin)
Yönetmen: C.W. Winter, Anders Edström
Oyuncu Kadrosu: Tayoko Shiojiri, Hiroharu Shikata, Ryo Kase, Mai Edström
Dünya Prömiyeri

Kill It and Leave This Town – Zabij to i wyjedz z tego miasta (Polonya)
Yönetmen: Mariusz Wilczyński
Seslendirme Kadrosu: Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Małgorzata Kożuchowska
Dünya Prömiyeri

Perspektive Deutsches Kino

Ein Fisch, der auf dem Rücken schwimmt – A Fish Swimming Upside Down
Yönetmen: Eliza Petkova
Oyuncu Kadrosu: Nina Schwabe, Theo Trebs, Henning Kober, Anna Manolova, Márton Nagy, Leon Ullrich

Garagenvolk – Garage People
Yönetmen: Natalija Yefimkina

Kids Run
Yönetmen: Barbara Ott
Oyuncu Kadrosu: Jannis Niewöhner, Lena Tronina, Eline Doenst, Giuseppe Bonvissuto, Carol Schuler, Sascha Geršak, Oliver Konietzny

Walchensee Forever
Yönetmen: Janna Ji Wonders
Oyuncu Kadrosu: Rainer Langhans

Generation 14plus

Black Sheep Boy
Yönetmen: James Molle

Clebs
Yönetmen: Halima Ouardiri

The Flame
Yönetmen: Nick Waterman

Goodbye Golovin
Yönetmen: Mathieu Grimard

Kokon
Yönetmen: Leonie Krippendorff

Meu nome é Bagdá – My Name is Baghdad
Yönetmen: Caru Alves de Souza

Något att minnas – Something to Remember
Yönetmen: Niki Lindroth von Bahr

Notre-Dame du Nil – Our Lady of the Nile
Yönetmen: Atiq Rahimi

Paradise Drifters
Yönetmen: Mees Peijnenburg

Pompei
Yönetmen: Anna Falguères, John Shank

White Riot
Yönetmen: Rubika Shah

Alice Júnior
Yönetmen: Gil Baroni

Babylebbe – Babydyke
Yönetmen: Tone Ottilie

Comrades
Yönetmen: Kanas Liu

The Earth Is Blue As an Orange
Yönetmen: Iryna Tsilyk

Grevillea
Yönetmen: Jordan Giusti

Hot Mother
Yönetmen: Lucy Knox

Irmã – Sisters in the End of the World
Yönetmenler: Luciana Mazeto, Vinícius Lopes

Jumbo
Yönetmen: Zoé Wittock

Kaze no Denwa – Voices in the Wind
Yönetmen: Nobuhiro Suwa

La déesse des mouches à feu – Goddess of the Fireflies
Yönetmen: Anaïs Barbeau-Lavalette

Le mal du siècle – The Great Malaise
Yönetmen: Catherine Lepage

Palazzo di Giustizia – Ordinary Justice
Yönetmen: Chiara Bellosi

Panteres – Panthers
Yönetmen: Èrika Sánchez

Progresso Renaissance
Yönetmen: Marta Anatra

White Winged Horse
Yönetmen: Mahyar Mandegar

Who Can Predict What Will Move You
Yönetmen: Livia Huang

Yalda, la nuit du pardon – Yalda, a Night for Forgiveness
Yönetmen: Massoud Bakhshi

Generation Kplus

Death of Nintendo
Yönetmen: Raya Martin

Un diable dans la poche
Yönetmen: Antoine Bonnet, Mathilde Loubes

A Fool God
Yönetmen: Hiwot Admasu Getaneh

H is for Happiness
Yönetmen: John Sheedy

Los lobos
Yönetmen: Samuel Kishi Leopo

Mignonnes – Cuties
Yönetmen: Maïmouna Doucouré

Perro
Yönetmen: Lin Sternal

Sweet Thing
Yönetmen: Alexandre Rockwell

Veins of the World – Adern der Welt
Yönetmen: Byambasuren Davaa

Broken Bird
Yönetmen: Rachel Gordon

Elders
Yönetmen: Tony Briggs

El nombre del hijo – The Name of the Son
Yönetmen: Martina Matzkin

El sghayra – Miss
Yönetmen: Amira Géhanne Khalfallah

El silencio del río – The Silence of the River
Yönetmen: Francesca Canepa

En route
Yönetmen: Marit Weerheijm

Hello Ahma
Yönetmen: Siyou Tan

The Kites
Yönetmen: Seyed Payam Hosseini

Der kleine Vogel und die Bienen – The Little Bird and the Bees
Yönetmen: Lena von Döhren

Las niñas – Schoolgirls
Yönetmen: Pilar Palomero

Lístek – Leaf
Yönetmen: Aliona Baranova

Mamá, mamá, mamá – Mum, Mum, Mum
Yönetmen: Sol Berruezo Pichon-Riviére

Mishou
Yönetmen: Milen Vitanov

Money Honey
Yönetmen: Isaac Knights-Washbourn

Mugge & vejfesten – Monty and the Street Party
Yönetmenler: Anders Morgenthaler, Mikael Wulff

Ochite mi sini, rokljata sharena – Blue Eyes and Colorful My Dress
Yönetmen: Polina Gumiela

Onderhuids – Under the Skin
Yönetmen: Emma Branderhorst

Rã – Frogs
Yönetmenler: Ana Flavia Cavalcanti, Julia Zakia

Sthalpuran – Chronicle of Space
Yönetmen: Akshay Indikar

Sune – Best Man
Yönetmen: Jon Holmberg

toni_with_an_i
Yönetmen: Marco Alessi

Qiu shi – Harvest
Yönetmen: Sun Lijun

Panorama

A I O U
Yönetmen: Anton Vidokle, Adam Khalil, Bayley Sweitzer

Al-Houbut – The Landing
Yönetmen: Akram Zaatari

APIYEMIYEKÎ
Yönetmen: Ana Vaz

Citizens of the Cosmos
Yönetmen: Anton Vidokle

Equinox
Yönetmen: Margaret Honda

Half Blue
Yönetmen: Joe Namy

Harvard Peabody Expedition to Netherland New Guinea 1961
Yönetmen: Ernst Karel, Veronika Kusumaryati

INFINITY minus Infinity
Yönetmen: The Otolith Group

The Phantom Menace
Yönetmen: Graeme Arnfield

Purple Sea
Yönetmen: Amel Alzakout, Khaled Abdulwahed

Quantum Creole
Yönetmen: Filipa César

Recovery
Yönetmen: Kevin Jerome Everson

Shipwreck at the Threshold of Europe, Lesvos, Aegean Sea: 28 October 2015
Yönetmen: Forensic Architecture

The Sun
Yönetmen: Kika Thorne

A l’abordage
Yönetmen: Guillaume Brac

Always Amber
Yönetmenler: Lia Hietala, Hannah Reinikainen

Days of Cannibalism
Yönetmen: Teboho Edkins

I Dream of Singapore
Yönetmne:Lei Yuan Bin

The Foundation Pit
Yönetmen: Andrey Gryazev

Mare
Yönetmen: Andrea Štaka

Minyan
Yönetmen: Eric Steel

Mogul Mowgli
Yönetmen: Bassam Tariq

Nardjes A.
Yönetmen: Karim Aïnouz

One of These Days
Yönetmen: Bastian Günther

Father
Yönetmen: Srdan Golubović

Amazon Mirror
Yönetmen: Fernando Segtowick

Schlingensief – A Voice That Shook the Silence
Yönetmen: Bettina Böhler

Sow the Wind
Yönetmen: Danilo Caputo

Surge
Yönetmen: Aneil Karia

A Common Crime
Yönetmen: Francisco Márquez

Dry Wind
Yönetmen: Daniel Nolasco

Forum

Anne At 13,000 Ft (Kanada-ABD)
Yönetmen: Kazik Radwanski

A Storm Was Coming (İspanya)
Yönetmen: Javier Fernández Vázquez

Window Boy Would Also Like to Have a Submarine (Uruguay-Arjantin-Brezilya-Hollanda)
Yönetmen: Alex Piperno

Entre Perro Y Lobo (Küba-İspanya)
Yönetmen: Irene Gutiérrez

This is My Desire (Nijerya-ABD)
Yönetmen: Arie Esiri, Chuko Esiri

Frem (Çek Cumhuriyeti-Slovenya)
Yönetmen: Viera Čákanyová

Generations (ABD)
Yönetmen: Lynne Siefert

The Notes of Anna Azzori / A Mirror That Travels Through Time (Avusturya-Almanya-Fransa)
Yönetmen: Constanze Ruhm

In Deep Sleep (Rusya)
Yönetmen: Maria Ignatenko

Strike Or Die (Fransa)
Yönetmen: Jonathan Rescigno

The Exit of the Trains (Romanya)
Yönetmen: Radu Jude, Adrian Cioflâncă

As Above So Below (Lübnan)
Yönetmen: Sarah Francis

Art Comes From the Beak the Way It Has Grown (Almanya)
Yönetmen: Sabine Herpich

The House of Love (İtalya)
Yönetmen: Luca Ferri

Red Moon Tide (İspanya)
Yönetmen: Lois Patiño

Light in the Tropics (Brezilya)
Yönetmen: Paula Gaitán

Maggie’s Farm (ABD)
Yönetmen: James Benning

Medium (Arjantin)
Yönetmen: Edgardo Cozarinsky

The Alien (İran)
Yönetmen: Nader Saeivar

Oeconomia (Almanya)
Yönetmen: Carmen Losmann

Ouvertures (Birleşik Krallık-Fransa)
Yönetmen: Louis Henderson, Olivier Marboeuf, The Living and the Dead Topluluğu

Petit Samedi (Belçika)
Yönetmen: Paola Sermon-Daï

The Calming (Şili)
Yönetmen: SONG Fang

Corporate Accountability (Arjantin)
Yönetmen: Jonathan Perel

Zero (Japonya-ABD)
Yönetmen: Kazuhiro Soda

The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror (Şili)
Yönetmen: Raúl Ruiz, Valeria Sarmiento

Uppercase Print (Romanya)
Yönetmen: Radu Jude

After the Crossing (Fransa-Fil Dişi Sahili)
Yönetmen: Joël Richmond Mathieu Akafou

The Twentieth Century (Kanada)
Yönetmen: Matthew Rankin

The Two Sights (Kanada-Birleşik Krallık)
Yönetmen: Joshua Bonnetta

Victoria (Belçika)
Yönetmen: Sofie Benoot, Liesbeth De Ceulaer, Isabelle Tollenaere

The Viewing Booth (Israel-ABD)
Yönetmen: Ra’anan Alexandrowicz

Divinely Evil (Brezilya)
Yönetmen: Gustavo Vinagre

What Remains I Re-Visited (Almanya-Avusturya-Bosna Hersek)
Yönetmen: Clarissa Thieme

Zeus Machine. The Invincible (İtalya)
Yönetmen: Nadia Ranocchi, David Zamagni

Berlinale Klasikleri

Il bidone – The Swindle
Yönetmen: Federico Fellini
Oyuncu Kadrosu:  Broderick Crawford, Giulietta Masina, Richard Basehart, Franco Fabrizi, Sue Ellen Blake, Irene Cefaro

Bushido zankoku monogatari – Cruel Tale of Bushido
Yönetmen: Tadashi Imai
Oyuncu Kadrosu: Kinnosuke Nakamura, Satomi Oka, Kyoko Kishida, Misako Watanabe, Yoshiko Mita

Daleká cesta – Distant Journey
Yönetmen: Alfréd Radok
Oyuncu Kadrosu: Blanka Waleská, Otomar Krejča, Viktor Očásek, Zdeňka Baldová, Eduard Kohout

A Fish Called Wanda
Yönetmen: Charles Crichton
Oyuncu Kadrosu: John Cleese, Jamie Lee Curtis, Kevin Kline, Michael Palin, Maria Aitken

Ostatni etap – The Last Stage
Yönetmen: Wanda Jakubowska
Oyuncu Kadrosu: Wanda Bartówna, Huguette Faget, Tatjana Górecka, Antonina Górecka, Maria Winogradowa, Barbara Drapińska, Aleksandra Śląska

Das Wachsfigurenkabinett – Waxworks
Yönetmen: Paul Leni
Oyuncu Kadrosu: Emil Jannings, Conrad Veidt, Werner Krauss, Wilhelm Dieterle, Olga Belajeff

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information