Önceki Sayfa1 / 7Sonraki Sayfa

Başrollerinde Michael Fassbender ve Marion Cotillard gibi iki önemli oyuncuyu izleyeceğimiz, gösterildiği her festivalden övgüyle dönen Macbeth 4 Aralık’ta vizyona giriyor. Shakespeare’in ünlü eserinden sinemaya uyarlanan film vizyona girmeden hemen önce Macbeth’in birbirinden önemli karakterlerini tanıyalım, tanıtalım istedik. 

Gösterime girdiği ülkelerde oldukça ses getiren ve övgülere boğulan Macbeth, korkusuz bir savaşçının hırs, ihanet ve ihtiras dolu hikayesini anlatıyor.

Shakespeare’in en önemli eserlerinden birinin başkahramanı olan Macbeth, karısının ihtirasları ve engelleyemediği hırsının etkisiyle, Kral Duncan’ı öldürerek tahta geçer. Eline geçen güçle gitgide yalnızlaşan yeni kral, iktidarına engel gördüğü herkesi ortadan kaldırmaya kararlıdır.

Muhteşem görselliği ve epik savaş sahneleriyle daha önceki Shakespeare uyarlamalarından ayrılan filmin yönetmeni Justin Kurzel, hikayenin acımasız tarafına odaklanarak savaşın ve kanın kuralları nasıl değiştirdiğini perdeye taşıyor. Oscar Adayı Michael Fassbender ve Oscar Ödüllü Marion Cotillard’ın başrollerini paylaştığı film; temposu, oyunculukları ve göz kamaştırıcı sinematografisiyle eşsiz bir izleme deneyimi vadediyor. Aynı zamanda eleştirmenlerce senenin en iyi yapımlarından biri olarak adlandırılan Macbeth’in ödül sezonuna da damga vurması bekleniyor.

Şimdiden 2015’in en çok ses getiren yapımlarından biri olan Macbeth’i bu derece başarılı kılan karakterlerini tanıyalım.

Önceki Sayfa1 / 7Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi