34. Goya Ödülleri adayları açıklandı. Bu yıl Goya Ödülleri’nde ön plana çıkan yapımlar Pedro Almodóvar’ın son filmi Pain and Glory, Alejandro Amenábar imzalı While at War ve The Endless Trench oldu.

İspanya’nın en prestijli sinema ödülleri olan Goya Ödülleri, bu yıl 34. kez sahiplerini bulacak. 25 Ocak’ta Malaga’da düzenlenen törenle sahiplerini bulacak 34. Goya Ödülleri‘nde ödül için yarışacak adaylar bugün açıklandı. İspanya sinemasının ön isimleri arasında yer alan Pedro Almodóvar’ın beğeniyle karşılanan son filmi Acı ve Zafer – Dolor y gloria 16 adaylık kazanırken, Alejandro Amenábar’ın yeni filmi Mientras dure la guerra – While at War ve Aitor Arregi, Jon Garaño, Jose Mari Goenaga üçlüsünün imzasını taşıyan La trinchera infinita – The Endless Trench öne çıkan diğer yapımlar oldu.

Pedro Almodóvar’ın son yıllardaki en iyi filmi olarak değerlendirilen Pain and Glory bu yıl Goya Ödülleri’nde En İyi Film dâhil birçok kategoride favori olsa da, Alejandro Amenábar imzalı While at War’un da En İyi Film kategorisinde oldukça iddialı olabileceği söyleniyor. İspanya’da gişede oldukça başarılı olan Mientras dure la guerra’nın teknik dallarda ise ödülleri toplaması bekleniyor.

34. Goya Ödülleri Adayları

En İyi Film

Pain and Glory (Pedro Almodóvar)

Out in the Open (Benito Zambrano)

The Endless Trench (Aitor Arregui, Jon Garaño and Jose Mari Goenaga)

Fire Will Come (Oliver Laxe)

While at War (Alejandro Amenábar)

En İyi Yönetmen

Pedro Almodóvar (Pain and Glory)

Aitor Arregui, Jon Garaño and Jose Mari Goenaga (The Endless Trench)

Oliver Laxe (Fire Will Come)

Alejandro Amenábar (While at War)

Çıkış Yapan Yönetmen

Salvador Simó (Buñuel in the Labyrinth of the Turtles)

Galder Gaztelu-Urrutia (The Platform)

Belén Funes (A Thief’s Daughter)

Aritz Moreno (Advantages of Traveling by Train)

En İyi Özgün Senaryo

Pedro Almodóvar (Pain and Glory)

David Desola and Pedro Rivero (The Platform)

Jose Mari Goenaga and Luiso Berdejo (The Endless Trench)

Alejandro Amenábar and Alejandro Hernández (While at War)

En İyi Uyarlama Senaryo

Eligio Montero and Salvador Simó (Buñuel in the Labyrinth of the Turtles)

Benito Zambrano, Daniel Remón and Pablo Remón (Out in the Open)

Isabel Peña and Rodrigo Sorogoyen (Mother)

Javier Gullón (Advantages of Traveling by Train)

En İyi Kadın Oyuncu

Penélope Cruz (Pain and Glory)

Greta Fernández (A Thief’s Daughter)

Belén Cuesta (The Endless Trench)

Marta Nieto (Mother)

En İyi Erkek Oyuncu

Antonio Banderas (Pain and Glory)

Antonio de la Torre (The Endless Trench)

Karra Elejalde (While at War)

Luis Tosar (Eye for an Eye)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mona Martínez (Adiós)

Natalia de Molina (Adiós)

Julieta Serrano (Pain and Glory)

Nathalie Poza (While at War)

En İyi Yardım Erkek Oyuncu

Asier Etxeandia and Leonardo Sbaraglia (Pain and Glory)

Luis Callejo (Out in the Open)

Eduard Fernández (While at War)

Çıkış Yapan Kadın Oyuncu

Pilar Gómez (Adiós)

Carmen Arrufat (The Innocence)

Benedicta Sánchez (Fire Will Come)

Ainhoa Santamaría (While at War)

Çıkış Yapan Erkek Oyuncu

Nacho Sánchez (Seventeen)

Vicente Vergara (The Endless Trench)

Santi Prego (While at War)

Enric Auquer (Eye for an Eye)

En İyi Animasyon

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles (Salvador Simó)

Elcano & Magallanes: First Trip Around the World (Ángel Alonso)

Klaus (Sergio Pablos)

En İyi Belgesel

Ara Malikian: una vida entre las cuerdas (Nata Moreno)

Aute retrato (Gaizka Urresti)

El cuadro e Historias de nuestro cine (Ana Pérez-Lorente, Antonio Resines)

En İyi Avrupa Filmi

Border (Ali Abbasi – Danimarka)

Les Misérables, (Ladj Ly – Fransa)

Portrait of a Lady on Fire (Fransa)

Yesterday (Danny Boyle, Birleşik Krallık)

En İyi Ibero-Amerikan Film

Araña (Andrés Wood – Şili)

The Awakening of the Ants (Antonella Sudasassi – Kosta Rika)

Heroic Losers (Sebastián Borensztein – Arjantin)

Monos (Alejandro Landes – Kolombiya)

En İyi Görüntü Yönetimi

Pain and Glory

The Endless Trench

Fire Will Come

While at War

En İyi Yapım Tasarımı

Pain and Glory

Out in the Open

The Endless Trench

While at War

En İyi Müzik

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

Pain and Glory

The Endless Trench

While at War

En İyi Şarkı

Out in the Open

Klaus

The Innocence

La noche de las dos lunas

En İyi Kurgu

Pain and Glory

The Endless Trench

While at War

Mother

En İyi Ses

Pain and Glory

The Endless Trench

While at War

Eye for an Eye

En İyi Sanat Yönetimi

Pain and Glory

The Endless Trench

While at War

Advantages of Traveling by Train

En İyi Kostüm Tasarımı

Pain and Glory

The Endless Trench

While at War

Paradise Hills

En İyi Saç ve Makyaj

Pain and Glory

The Endless Trench

While at War

Advantages of Traveling by Train

En İyi Görsel Efekt

The Platform

The Endless Trench

While at War

Perdiendo el Este

En İyi Kısa Film

El nadador (Pablo Barce)

Foreigner (Carlos Violadé Guerrero)

Maras (Salvador Calvo)

Suc de Síndria (Irene Moray)

Xiao Xian (Jiajie Yu)

En İyi Kısa Belgesel

2001 Sparks in the Dark (Pedro González Bermúdez)

El infierno (Raúl de la Fuente)

The European Dream: Serbia (Jaime Alekos)

Our Life as Refugee Children in Europe (Silvia Venegas)

En İyi Kısa Animasyon

El árbol de las almas perdidas, (Laura Zamora Cabeza)

Homomaquia (David Fidalgo Omil)

Madrid 2120 (José Luís Quirós, Paco Sáez)

Muedra (César Díaz Meléndez)

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi