32. Avrupa Film Ödülleri’nde Türkiye ayağını FilmLoverss’ın yürüttüğü Halkın Seçimi Ödülü’nü kazanacak filmi belirlemek için oylama başladı. Oylamaya katılan bir sinemasever, Berlin’de düzenlenecek seremoniye iki kişilik davetiye kazanacak.

Avrupa sineması için ödül sezonunun önemli durakları arasında yer alan Avrupa Film Ödülleri (EFA), bu yıl 32. kez sahiplerini bulacak. 7 Aralık’ta Berlin’de düzenlenecek seremoni ile sahiplerini bulacak 32. Avrupa Film Ödülleri‘nin adayları 9 Kasım’da Sevilla Avrupa Film Festivali’nde açıklanacak.

Avrupa sinemasında yılın öne çıkan yapımlarının ödüllendirildiği Avrupa Film Ödülleri, Halkın Seçimi Ödülü ile Avrupa genelindeki sinemaseverlerin en beğendikleri filmi seçmelerine de imkân sağlayacak. Bu yıl Türkiye ayağını FilmLoverss’ın yürüttüğü Halkın Seçimi Ödülü’nü kazanacak filmi belirlemek için oylama başladı. Avrupa Film Ödülleri’nin internet sitesine girerek Halkın Seçimi Ödülü için oy kullanan bir sinemasever, 7 Aralık’ta Berlin’de düzenlenecek seremoniye iki kişilik davetiye kazanacak.

Oylamaya Katılan Bir Sinemasever, Berlin’deki Seremoniye Katılma Şansı Yakalayacak

Daha önce Amélie, Hasta la Vista, Ida, Slumdog Millionaire ve The King’s Speech gibi filmlerin kazandığı Halkın Seçimi Ödülü, geçtiğimiz yıl Luca Guadagnino imzalı Call Me by Your Name’e gitmişti.

Bu yıl ödül için yarışacak filmler arasında Soğuk Savaş – Zimna wojna, Sarayın Gözdesi – The Favourite, Acı ve Zafer – Dolor y gloria ve Kız – Girl gibi sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılanan filmler yer alıyor. 7 Aralık’ta Berlin’de düzenlenecek seremoniye iki kişilik davetiye kazanma şansı yakalamak için buradan oy kullanabilirsiniz.

Bu yılın Halkın Seçimi Ödülü adaylarının tam listesi şu şekilde:

Sınır – Gräns

Soğuk Savaş – Zimna wojna

Dogman

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları – Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Kız – Girl

Mutlu Lazzaro – Lazzaro felice

Mamma Mia! Here We Go Again

Acı ve Zafer – Dolor y gloria

Le grand bain

The Breadwinner

Sarayın Gözdesi – The Favourite

Journal 64


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi