Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı’nın düzenleyeceği 3. Uluslararası Van Gölü Film Festivali / İnci Kefali Sinema Ödülleri bu yıl 23 – 29 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve sinemanın nabzı yine Van’da atacak.

3 yıldır devam eden ve sürdürülebilir bir etkinlik olan Uluslararası Van Gölü Film Festivali her geçen yıl gelişerek ve yenilenerek yoluna devam etmekte, her yıl birçok sanatçıyı konuk etmekle beraber, halkın sanatçılarla buluşmasını, film gösterimlerine ve diğer etkinliklere katılmasını sağlamaktadır. Festival, sinemaya katkısı ve halkı sinemayla/sinemacıyla buluşturması yanında Van’ın ve Van Gölü’nün tanıtımına da vesile olmaktadır.

Gerçekleşebilmesi için birçok kuruluşun destek verdiği festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Van’daki yerel yönetimlerin (Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van Sanayi ve Ticaret Odası, Van Vakfı ve Elite World Hotels, İntermedya Ajans diğer kurumlar) desteği ve çözüm ortaklıklarıyla birlikte düzenlenecektir. Sponsorluk görüşmeleri hâlâ devam eden 3. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nin Ana Sponsorluk, Sponsorluk, Basın Sponsorluğu, Ulaşım ve Konaklama sponsorluğu ve Destekçi anlamında sponsor adaylarıyla görüşmeler devam etmekte ve sponsorluklar kabul edilmektedir.

van-golu-film-festivali-poster-filmloverss

3. yıl Festival Ana Konsepti, ”Göç ve Sınır: Mülteci Yaşamlar” olarak belirlendi. Dünya’mızın, özellikle de yaşadığımız coğrafya olan Ortadoğu’nun, savaşların, kıyımların ve yerinden edilmelerin yüzyıllardır eksilmediği, bu yüzden hep kan ve gözyaşının olduğu, insanların canını kurtarmak için göçlerde ve sınırlarda acı içinde olduğunun farkında olarak ve farkındalık yaratmak için, Festivaliin ilk yola çıkışından itibaren sosyal / sosyolojik konuları ele aldığı ve bu sene de “Sınırsız Bir Dünya İçin” şiarıyla Ana Konseptimizi ”Göç ve Sınır: Mülteci Yaşamlar” olarak belirlendik.

”İnci Kefali Sinema Ödülleri” için Sinema Filmi ve Belgesel Film dalında başvurular, 20 Ağustos – 15 Eylül 2014 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Başvurular www.vangolufilmfest.org sitesinden indirilen Başvuru Formu ile Yönetmelik’e göre yapılacaktır. Yönetmelik’e göre hazırlanan gerekli evraklar (hem elektronik ortamda hem çıktı olarak) ve film kayıtları festival film ofisimizin “Şerefiye Mah., Güneş Sok. (Tarlabaşı Sok)., No: 26, İpekyolu, Van” adresimize son başvuru tarihine kadar gönderilebilir.

Festivalin film yarışması olan ”İnci Kefali Sinema Ödülleri”, Ön Jüri üyeleriz tarafından finalistleri seçildikten sonra Jüri Başkanları ve Jüri Üyeleri tarafından Ödül hak sahipleri belirlenecek ve 28 Eylül 2014 gecesi düzenlenecek olan Ödül Töreninde Ödüller sahiplerine takdim edilecektir.

“3. İNCİ KEFALİ SİNEMA ÖDÜLLERİ’’ kapsamında;

En İyi Sinema Filmi dalında;

En İyi Sinema Filmi,

En İyi Yönetmen,

En İyi Erkek Oyuncu,

En İyi Kadın Oyuncu,

En İyi Senaryo,

En İyi Görüntü Yönetmeni,

En İyi Sanat Yönetmeni,

En iyi Film Müziği ve

Jüri Özel Ödülü;

En İyi Belgesel Film dalında;

En İyi Belgesel Film,

En İyi Belgesel Film Yönetmeni,

En İyi Belgesel Metni,

En İyi Belgesel Görüntü Yönetmeni,

En İyi Belgesel Kurgusu ödülü dallarında plâket verilmesi kararlaştırılmıştır.

 

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi