Türkiye’deki güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinin sinema-televizyon bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin filmlerinin yarışacağı 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nda yer alacak filmler ve jüri üyeleri belli oldu.

Türkiye’deki güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinin sinema – televizyon bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin filmlerinin yarışacağı 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması finalistleri belli oldu.

Ön değerlendirmeleri 24 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında yapılan yarışmanın ana jüri üyeliğini sinema yazarı Banu Bozdemir, oyuncu Baran Şükrü Babacan ve yönetmen Can Evrenol üstleniyor.

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nda 22 Kısa Film Yarışacak

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

Yarışmanın belgesel kategorisinde altı; canlandırma kategorisinde dört; deneysel kategorisinde beş ve kurmaca kategorisinde yedi olmak üzere toplam 22 kısa film yarışacak.

Ana jürinin değerlendirmelerinin ardından her bir kategoride En İyi Film Ödülü’nü kazanan yapım belirlenecek ve her kategorinin en iyi filmine 10.000 TL tutarında para ödülü verilecek.

Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nın kazananları, 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin ödül töreninde açıklanacak.

Öte yandan 14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler, pandemi nedeniyle Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması olmak üzere sadece iki kategoride yarışacaklar.

Festivalde yarışacak kısa filmlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz:

Belgesel:

İris – Volkan Güleryüz, Dokuz Eylül Ünv.

Kimsesiz – Erhan Karahan, Batman Ünv.

Ormanın Çakalları – Tufan Yıldız, Akdeniz Ünv.

Seval – Ahmet Keçili, Çukurova Ünv.

Tülütabaklar ”Ölümsüz Kahramanlar” – Yasin Öztürk, Akdeniz Ünv.

Yeryüzü Ayakları – Ümit Güç, Çukurova Ünv.

Canlandırmalar:

Circle – Melisa Hoş, Dokuz Eylül Ünv.

Doğa’nın Macerası – Necef Mengüverdi, Dokuz Eylül Ünv.

Guguk Kuşu – Adem Akyol, Afyon Kocatepe Ünv.

Sosyal Aile – Sinan Arslan, Kütahya Dumlupınar Ünv.

Deneyseller:

61 Sokak No 4 – Çağıl Saydam, İzmir Ekonomi Ünv.

Girdap – Cüneyt Işık, Işık Ünv.

Görüntü Günlük – Duygu Öncel, Yaşar Ünv.

Labirent – Elif Öner, İstanbul Bilgi Ünv.

Monachopsis – Zeynep Ferda Ünal, Marmara Ünv.

Kurmacalar: 

Esinti – Yiğit Ege Yazar, Marmara Ünv.

Mahallenin Bazı Kedileri – Emre Sefer, İstanbul Aydın Ünv.

Otis Tarda – Emre Öksüz, Mimar Sinan GS Ünv.

Perdeler – Fırat Onar, Mimar Sinan GS Ünv.

Son Akşam Yemeği – Selinay Güneş, Akdeniz Ünv.

Şeker Gıda – Ferman Narin, Mersin Ünv.

Vaveyla – Birhat Temel, Çukurova Ünv.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information