Bu yıl 16-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 25. Saraybosna Film Festivali’nin programı açıklandı. Emin Alper’in son filmi Kız Kardeşler Ana Yarışma’ya seçilirken; Pelin Esmer, Arda Çiltepe ve Ömer Deniz’in filmleri de festival programında yer aldı.

Bu yıl 25.’si düzenlenecek olan Saraybosna Film Festivali‘nin programı açıklandı. 16-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Saraybosna’nın Kalbi ödülü için 53 film yarışacak. Bu 53 film Kurmaca Film Yarışması, Belgesel Film Yarışması, Kısa Film Yarışması ve Öğrenci Filmleri Yarışması bölümlerinde yer alacak.

Emin Alper‘in dünya prömiyerini yaptığı 69. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışan son filmi Kız Kardeşler, festivalin Kurmaca Film Yarışması bölümünde yer aldı.

Son filmi İşe Yarar Bir Şey ile adından söz ettiren Pelin Esmer‘in yeni filmi Kraliçe Lear ise Belgesel Film Yarışması’nda yarışacak.

Festivalde Türkiye sinemasını temsil edecek diğer filmler; Meteorlar, Tuzdan Kaide ve Yeni Şafak Solarken gibi dikkat çekici filmlerin yapımcısı olan Arda Çiltepe‘nin yönettiği kısa film Siyah Güneş ve Öğrenci Filmleri Yarışması’nda yer alan, Ömer Deniz imzalı Dünya Tutuluyor olacak.

25. Saraybosna Film Festivali Programı

Kurmaca Film Yarışması

And Then We Danced – Levan Akin (Gürcistan/İsveç/Fransa)
Cat in the Wall – Mina Mileva, Vesela Kazakova (Bulgaristan/Birleşik Krallık/Fransa)
Heidi – Cătălin Mitulescu (Romanya)
Mo – Radu Dragomir (Romanya)
Open Door – Florenc Papas (Arnavutluk/İtalya/Kosova/Makedonya)
Rounds – Stephan Komandarev (Bulgaristan/Sırbistan)
Son – Ines Tanović (Bosna Hersek/Hırvatisatan/Romanya/Slovenya/Karadağ)
Kız Kardeşler – Emin Alper (Türkiye/Almanya/Hollanda/Yunanistan)
Take Me Somewhere Nice – Ena Sendijarević (Bosna Hersek/Hollanda)

Belgesel Film Yarışması

Daughter Of Camorra – Siniša Gačić (Slovena/İtalya)
The Euphoria of Being – Réka Szabó (Macaristan)
The Golden Girl – Denisa Morariu-Tamas, Adrian Robe (Romanya)
Honeyland [+] – Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska (Kuzey Makedonya)
How Far the Stars – Katalin Barsony (Macaristan/ABD)
If Only Dreams Came True – Višnja Skorin (Hırvatistan)
In Between – Samir Karahoda (Kosova)
Palace for the People – Boris Missirkov, Georgi Bogdanov (Bulgaristan/Romanya/Almanya)
Kraliçe Lear – Pelin Esmer (Turkey)
A Small Documentary About 3 Letters – Goran Bregović (Bosna Hersek/Sırbistan/Fransa)
The Soviet Garden – Dragoș Turea (Moldova/Romanya)
Stack of Material – Sajra Subašić (Bosna Hersek)
Then Comes the Evening – Maja Novaković (Sırbistan/Bosna Hersek)
Yet Another Departure – Renata Poljak (Hırvatistan)
When the Persimmons Grew [+] – Hilal Baydarov (Azerbaycan/Avusturya)
When Tomatoes Met Wagner [+] – Marianna Economou (Yunanistan)

Kısa Film Yarışması

12 K. Marx Street – Irine Jordania (Gürcistan)
Siyah Güneş – Arda Çiltepe (Türkiye/Almanya)
The Distance Between Us and the Sky – Vasilis Kekatos (Yunanistan/Fransa)
EDNA/One of Many – Vuk Mitevski (Kuzey Makeonya/Belçika)
The Last Image of Father – Stefan Đorđević (Sırbistan/Hırvatistan/Yunanistan)
The Last Trip to the Seaside – Adi Voicu (Romanya)
Mr. Mare – Luca Tóth (Macaristan/Fransa)
Natural Selection – Aleta Rajič (Bosna Hersek)
The Pit – Alban Ukaj (Bosna Hersek)
Postcards from the End of the World – Konstantinos Antonopoulos (Yunanistan)
Salt, Pepper to Taste – Teymur Hajiyev (Azerbaycan)
Symbiosis – Nadja Andrasev (Macaristan/Fransa)
Tina – Dubravka Turić (Hırvatistan)
The Van – Erenik Beqiri (Arnavutluk/Fransa)

Öğrenci Filmleri Yarışması

As Up to Now – Katalin Moldovai (Macaristan)
Broken Things – Panni Gyulai (Macaristan)
Day Release – Martin Winter (Avusturya)
Elephants’ Graveyard – Filip Mojzeš (Hırvatistan)
Favorites – Martin Monk (Avusturya/Almanya)
God the Mother – Mihai Ghiță (Romanya)
How to Fly a Kite? – Loránd Gábor (Romanya)
Life Between the Exit Signs – Nicolas Pindeus (Avusturya)
Night Session – Petre Tomadze (Gürcistan)
Sad Girl Weekend – Dimitris Tsakaleas, Lida Vartzioti (Yunanistan)
Sherbet – Nikola Stojanović (Sırbistan)
Sigh – Vlad Bolgarin (Moldova)
The Shift – Damir Markovina (Hırvatistan)
Dünya Tutuluyor – Ömer Deniz (Türkiye)

Kaynak: cinerupoa

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi