17. Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film ödülünü Pain and Glory kazanırken, En İyi Yönetmen ödülünün sahibi Portrait of a Lady on Fire ile adından övgüyle söz ettiren Céline Sciamma oldu.

Dünyanın dört bir tarafından seksenin üzerinde sinema tarihçisi, sinema yazarı, akademisyen ve gazeteciden oluşan Uluslararası Sinefil Topluluğu (ICS) tarafından 2004 yılında bu yana dağıtılan Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri bu yıl 17. sahiplerini buldu.

Bu yıl önceki yıllardan farklı bir yol izleyen Uluslararası Sinefil Topluluğu, önce adayları açıklayıp sonra kazananları belirlemek yerine, tek bir seferde hem kazananları, hem ikinci sırada yer alan filmi veya ismi, hem de diğer adayları açıkladı. En İyi Film kategorisinde ise ödülü kazanan filmle birlikte 25 yapıma yer verildi.

Bu yıl En İyi Film ödülünün sahibi Pain and Glory olurken, onu sırasıyla Parasite, Portrait of a Lady on Fire, Synonyms ve Long Day’s Journey Into Night izledi.

2020 Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri

En İyi Film

1. Pain and Glory
2. Parasite
3. Portrait of a Lady on Fire
4. Synonyms
5. Long Day’s Journey Into Night
6. The Irishman
7. Vitalina Varela
8. Marriage Story
9. Just Don’t Think I’ll Scream
10. An Elephant Sitting Still
11. Little Women
12. Transit
13. Once Upon a Time… in Hollywood
14. The Image Book
15. Uncut Gems
16. Mektoub, My Love: Intermezzo
17. La Llorona
18. I Was at Home, But
19. La Flor
20. High Life
21. Martin Eden
22. The Souvenir
23. Leto
24. A Hidden Life
25. Ash is Purest White

En İyi Yönetmen

Kazanan Céline Sciamma – Portrait of a Lady on Fire
İkinci:  Pedro Almodóvar – Pain and Glory
Bi Gan – Long Day’s Journey Into Night
Bong Joon Ho – Parasite
Pedro Costa – Vitalina Varela
Nadav Lapid – Synonyms

En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan Antonio Banderas – Pain and Glory
İkinci:  Tom Mercier – Synonyms
Adam Driver – Marriage Story
Luca Marinelli – Martin Eden
Joaquin Phoenix – Joker
Adam Sandler – Uncut Gems

En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan Vitalina Varela – Vitalina Varela
İkinci:  Zhao Tao – Ash is Purest White
Virginie Efira – Sibyl
Scarlett Johansson – Marriage Story
Noémie Merlant – Portrait of a Lady on Fire
Lupita Nyong’o – Us

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan Joe Pesci – The Irishman
İkinci:  Willem Dafoe – The Lighthouse
Tom Burke – The Souvenir
Asier Etxeandia – Pain and Glory
Al Pacino – The Irishman
Song Kang-ho – Parasite

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan Adèle Haenel – Portrait of a Lady on Fire
İkinci:  Cho Yeo-jeong – Parasite
Laura Dern – Marriage Story
Sandra Hüller – Sibyl
Margarita Kenéfic – La Llorona
Fatma Mohamed – In Fabric

En İyi Oyuncu Topluluğu

Kazanan Parasite
İkinci:  La Flor
The Irishman
La Llorona
Little Women
Pain and Glory

En İyi Orijinal Senaryo

Kazanan Parasite – Bong Joon Ho, Han Jin Won
İkinci:  Pain and Glory – Pedro Almodóvar
Marriage Story – Noah Baumbach
Once Upon a Time… in Hollywood – Quentin Tarantino
Portrait of a Lady on Fire – Céline Sciamma
Synonyms – Nadav Lapid, Haim Lapid

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan Transit – Christian Petzold
İkinci:  Little Women – Greta Gerwig
Asako I & II – Sachiko Tanaka, Ryûsuke Hamaguchi
An Elephant Sitting Still – Hu Bo
The Irishman – Steven Zaillian
Martin Eden – Maurizio Braucci, Pietro Marcello

En İyi Görüntü Yönetimi

Kazanan Vitalina Varela – Leonardo Simões
İkinci:  Long Day’s Journey Into Night – Yao Hung-i, Dong Jingsong, David Chizallet
1917 – Roger Deakins
Atlantique – Claire Mathon
The Lighthouse – Jarin Blaschke
Portrait of a Lady on Fire – Claire Mathon

En İyi Kurgu

Kazanan Just Don’t Think I’ll Scream – Thomas Marchand
İkinci:  Parasite – Yang Jin-mo
The Image Book – Jean-Luc Godard
The Irishman – Thelma Schoonmaker
Synonyms – Neta Braun, François Gédigier, Era Lapid
Uncut Gems – Ronald Bronstein, Benny Safdie

En İyi Yapım Tasarımı

Kazanan Parasite – Lee Ha-jun
İkinci:  Once Upon a Time… in Hollywood – Barbara Ling
High Life – François-Renaud Labarthe
The Lighthouse – Craig Lathrop
Little Joe – Katharina Wöppermann
Pain and Glory – Antxón Gómez

En İyi Müzik

Kazanan A Hidden Life – James Newton Howard
İkinci:  Pain and Glory – Alberto Iglesias
Ad Astra – Max Richter
Joker – Hildur Guðnadóttir
Marriage Story – Randy Newman
Uncut Gems – Daniel Lopatin

En İyi Ses

Kazanan Ad Astra – Gary Rydstrom, Tom Johnson, Mark Ulano
İkinci:  Climax – Ken Yasumoto
1917 – Oliver Tarney, Rachael Tate, Mark Taylor, Stuart Wilson
The Lighthouse – Mariusz Glabinski, Damian Volpe
Monos – Eduardo Castillo, Lena Esquenazi, Javier Farina, Javier Umpierrez
Uncut Gems – Warren Shaw

En İyi Animasyon Film

Kazanan I Lost My Body – Jérémy Clapin
İkinci:  Buñuel in the Labyrinth of the Turtles – Salvador Simó Busom
Bombay Rose – Gitanjali Rao
Children of the Sea – Ayumu Watanabe
No. 7 Cherry Lane – Yonfan
Toy Story 4 – Josh Cooley

En İyi Belgesel

Kazanan Just Don’t Think I’ll Scream – Frank Beauvais
İkinci:  Honeyland – Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska
Apollo 11 – Todd Douglas Miller
For Sama – Waad Al-Kateab, Edward Watts
M – Yolande Zauberman
Varda by Agnès – Agnès Varda

En İyi İlk Film

Kazanan:  Just Don’t Think I’ll Scream – Frank Beauvais
İkinci:  An Elephant Sitting Still – Hu Bo
Atlantique – Mati Diop
The Chambermaid – Lila Avilés
End of the Century – Lucio Castro
The Last Black Man in San Francisco – Joe Talbot

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information