23 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 2020 Sundance Film Festivali’nin programında yer alacak diziler, kısa filmler ve özel etkinlikler açıklandı.

Önümüzdeki yıl 23 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Sundance Film Festivali’nin programında yer alacak uzun metraj filmler geçtiğimiz günlerde açıklanmış; Dee Rees imzalı The Last Thing He Wanted, Ethan Hawke’ın Nikola Tesla’ya hayat verdiği Tesla, Six Feet Under ve True Blood gibi dizilerle tanınan Alan Ball’un yönettiği Uncle Frank, Force Majeure’nin Julia Louis-Dreyfus ve Will Ferrell’lı yeniden çevrimi Downhill, Olivia Colman ve Anthony Hopkins’i bir araya getiren The Father, Julie Taymor’ın Gloria Steinem biyografisi The Glorias ve Viggo Mortensen imzalı Falling gibi merakla beklenen filmlerin festival programında yer alacağı ortaya çıkmıştı.

2020 Sundance Film Festivali’nde yer alacak uzun metraj filmlerin 5 Aralık’ta açıklanmasının ardından bugün de Bağımsız Diziler, Kısalar ve Özel Etkinlikler bölümlerinde yer alacak yapımlar açıklandı.

Usta yönetmen William Friedkin’in The Exorcist’i değerlendirdiği Leap of Faith: William Friedkin on the Exorcist belgeseli, başarılı besteci Max Richter’in Sleep turunu konu alan Max Richter’s Sleep, Sarah Polley’nin de yönetmenleri arasında yer aldığı Hey Lady! dizisi, 10 bölümlük belgesel dizisi America to Me, Hillary Clinton’a odaklanan belgesel dizisi Hillary ve Mark Wahlberg’in yapımcılığını üstlendiği McMillions yeni açıklanan yapımlar arasında öne çıkan yapımlar oldu.

2020 Sundance Film Festivali’nin Programında Yer Alacak Diziler, Kısa Filmler ve Özel Etkinlikler

Bağımsız Diziler

Awkward Family Photos (Yönetmen: William Kirkley)

Chemo Brain (Yönetmen: Kristian Håskjold)

City So Real (Yönetmen: Steve James)

Embrace (Yönetmen: Jessica Sanders)

Hey Lady! (Yönetmenler: Sarah Polley, Adriana Maggs, Will Bowes)

Laetitia (Yönemten: Jean-Xavier de Lestrade)

The Ride (Yönetmen: Linas Phillips)

Henüz İsmi Açıklanmayan Pizza Filmi (Yönetmen: David Shapiro)

Özel Etkinlikler

Hillary (Yönetmen: Nanette Burstein)

LANCE (Yönetmen: Marina Zenovich)

Leap of Faith: William Friedkin on the Exorcist (Yönetmen: Alexandre O. Philippe)

Love Fraud (Yönetmenler: Rachel Grady, Heidi Ewing)

Max Richter’s Sleep (Yönetmen: Natalie Johns)

McMillions (Yönetmenler: James Lee Hernandez, Brian Lazarte)

Siempre, Luis (Yönetmen: John James)

The Trade (Yönetmen: Matthew Heineman)

We Are Freestyle Love Supreme (Yönetmen: Andrew Fried)

ABD – Kurmaca Kısa Film

Arabian Alien (Yönetmen: Meshal Aljaser)

Baldwin Beauty (Yönetmen: Thembi Banks)

Blocks (Yönetmen: Bridget Moloney)

Buck (Yönetmenler: Elegance Bratton, Jovan James)

Danny’s Girl (Yönetmen: Emily Wilson)

Dirty  (Yönetmen: Matthew Puccini)

He’s the One (Yönetmen: Jessie Kahnweiler)

How Did We Get Here? (Yönetmen: Michelle Miles)

Lance (in a Neck Brace) (Yönetmen: Chloé Aktas)

Little Chief (Yönetmen: Erica Tremblay)

Meats (Yönetmen: Ashley Williams)

Meridian (Yönetmen: Calum Walter)

Pillars (Yönetmen: Haley Elizabeth Anderson)

Place (Yönetmen: Jason Gudasz)

-Ship: A Visual Poem (Yönetmen: Terrance Daye)

T (Yönetmen: Keisha Rae Witherspoon)

Three Deaths (Yönetmen: Jay Dockendorf)

Valerio’s Day Out (Yönetmen: Michael Arcos)

Dünya Sineması – Kurmaca Kısa Filmler

Are You Hungry? / Finlandiya (Yönetmen: Teemu Niukkanen)

Backpedal / Avustralya (Yönetmen: Dani Pearce)

Bad Hair / Estonya (Yönetmen: Oskar Lehemaa)

Benevolent Ba / Malezya, ABD(Yönetmen: Diffan Sina Norman)

The Devil’s Harmony / Birleşik Krallık (Yönetmen: Dylan Holmes Williams)

Exam / İran (Yönetmen: Sonia K. Hadad)

Former Cult Member Hears Music For The First Time / Norveç, ABD (Yönetmen: Kristoffer Borgli)

I’ll End Up in Jail / Kanada (Yönetmen: Alexandre Dostie)

Leave of Absence / Rusya (Yönetmen: Anton Sazonov)

No One is Crazy in This Town / Endonezya (Yönetmen: Wregas Bhanuteja)

Olla / Fransa, Birleşik Krallık (Yönetmen: Ariane Labed)

Paola Makes A Wish / İsviçre (Yönetmen: Zhannat Alshanova)

Pattaki / Küba (Yönetmen: Everlane Moraes)

Regret / Kanada (Yönetmen: Santiago Menghini)

Sadla / Güney Afrika (Yönetmen: Zamo Mkhwanazi)

So What If The Goats Die / Fransa, Fas (Yönetmen: Sofia Alaoui)

Song of Clouds / Nepal (Yönetmen: Ankit Poudel)

Sticker / Makedonya (Yönetmen: Georgi M. Unkovski)

A Thousand Sails / Hong Kong (Yönetmen: Hing Weng Eric Tsang)

Kısa Belgeseller

Abortion Helpline, This Is Lisa (Yönetmenler: Barbara Attie, Janet Goldwater, Mike Attie)

All That Perishes at the Edge of Land (Yönetmen: Hira Nabi)

Bereka (Yönetmen: Nesanet Teshager Abegaze)

Betye Saar: Taking Care of Business (Yönetmen: Christine Turner)

Broken Orchestra (Yönetmen: Charlie Tyrell)

Character (Yönetmen: Vera Brunner-Sung)

Church and the Fourth Estate (Yönetmen: Brian Knappenberger)

The Deepest Hole (Yönetmen: Matt McCormick)

Día de la Madre (Yönetmenler: Ashley Brandon, Dennis Höhne)

Do Not Split (Yönetmen: Anders Hammer)

E-Ticket (Yönetmen: Simon Liu)

Guisado on Sunset (Yönetmen: Terence Nance)

John Was Trying to Contact Aliens (Yönetmen: Matthew Killip)

Junior Bangers (Yönetmen: Danny Lee)

Lichen (Yönetmen: Lisa Jackson)

A Love Song for Latasha (Yönetmen: Sophia Nahli Allison)

Narcissister Breast Work (Yönetmen: Narcissister)

Now Is the Time (Yönetmen: Christopher Auchter)

See You Next Time (Yönetmen: Crystal Kayiza)

The Shawl (Yönetmen: Sara Kiener)

The Starr Sisters (Yönetmenler: Beth Einhorn, Bridey Elliott)

While I’m Still BreathingTandis Que Je Respire Encore (Yönetmenler: Laure Giappiconi, Elisa Monteil, La Fille Renne)

Animasyon Kısa Filmler

Daughter (Yönetmen: Daria Kashcheeva)

Daytime Noir (Yönetmen: Jeron Braxton)

eadem cutis: the same skin (Yönetmen: Nina Hopf)

Eli (Yönetmen: Nate Milton)

Farce (Yönetmen: Robin Jensen)

Hot Flash (Yönetmen: Thea Hollatz)

Hudson Geese (Yönetmen: Bernardo Britto)

Inès (Yönetmen: Élodie Dermange)

My Juke-Box (Yönetmen: Florentine Grelier)

No, I Don’t Want to Dance! (Yönetmen: Andrea Vinciguerra)

Sh_t Happens (Yönetmenler: Michaela Mihalyi, David Štumpf)

Slug Life (Yönetmen: Sophie Koko Gate)

Takoyaki Story (Yönetmen: Sawako Kabuki)

Wong Ping’s Fables 2 (Yönetmen: Ping Wong)

Wood Child and Hidden Forest Mother (Yönetmen: Stephen Irwin)

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information