23 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek 2020 Sundance Film Festivali’nin programı belli oldu. 118 filmin yer aldığı seçkide heyecanla beklenen birçok film bulunuyor.

Önümüzdeki yıl 23 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Sundance Film Festivali‘nin programı belli oldu. Yılın bağımsız yapımlarını keşfedeceğimiz festivalin programında bu yıl 118 film yer alıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni keşiflerin yanı sıra heyecanla beklenen yapımları izleyiciyle buluşturacak olan Sundance Film Festivali, oldukça zengin bir film seçkisiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dünya prömiyerlerini Sundance’te yapacak olan bu heyecan verici projelerin başında Dee Rees imzalı The Last Thing He Wanted, Ethan Hawke’ın Nikola Tesla’ya hayat verdiği Tesla, Six Feet Under ve True Blood gibi dizilerle tanınan Alan Ball’un yönettiği Uncle Frank, Force Majeure’nin Julia Louis-Dreyfus ve Will Ferrell’lı yeniden çevrimi Downhill, Olivia Colman ve Anthony Hopkins’i bir araya getiren The Father, Julie Taymor’ın Gloria Steinem biyografisi The Glorias ve Viggo Mortensen imzalı Falling geliyor. Miranda July, Sean Derkin, Benh Zeitlin, Justin Simien, Eliza Hittman gibi çıkışlarını Sundance’te yapan sinemacılar da bu yıl yeni filmleriyle festivalde yer alacak.

Bliss, Bergman Island, After Yang, Chasing Chaplin, I Used to Go Here ve Naked Similarity kısa süre öncesine kadar festivalde gösterilebileceği konuşulan yapımlar arasında festival programında kendisine yer bulamayan yapımlar oldu. Bu filmlerin prömiyerlerini hangi festivallerde yapacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Sundance Film Festivali’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da “Açılış Filmi” olmayacak. Bunun yerine “İlk Gün” başlığı altında birden fazla filmle açılış yapılacak. Bu filmler Bad Hair, Miss Americana, Cuties, The Painter and the Thief, The Perfect Candidate ve Crit Camp olacak.

Kurmaca alanında oldukça dikkat çekici yapımlara ev sahipliği yapacak olan Sundance, yine yılın çok konuşulan belgesellerini de sinemaseverlerle buluşturacak gibi görünüyor. Bu yılki Akademi Ödülleri’nde En İyi Belgesel Oscarı için yarışan beş filmin dördü dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapmıştı. 2020 Oscarları için adı geçen belgesellerin de büyük bölümü Sundance’te sinemaseverler ile buluşan. Bu yüzden festivalin bu yıl da Oscarlar’da adından söz ettirecek belgesellere ev sahipliği yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Disclosure: Trans Lives On Screen, Crip Camp, The Dissidant, Welcome to Chechnya bu belgesellerin başında geliyor.

Bu yıl festival programında 27 ülkeden film yer alıyor. 118 filmin 44’ü ilk kez bir uzun metrajlıya imza atan yönetmenlerin imzasını taşıyor. Yarışma bölümlerindeki 56 filmin yüzde 46’sı kadın yönetmenlerin imzasını taşırken, LBGTİ+ yönetmenlerin çektiği filmlerin oranı yüzde 12.

Kısalar ve New Frontier seçkilerinde yer alacak filmler önümüzdeki günlerde açıklanacak.  Merakla beklediğimiz festivalin programında yer alacağı açıklanan tüm filmleri aşağıda bulabilirsiniz.

2020 Sundance Film Festivali Programı 

Amerikan Sineması Kurmaca Yarışması

The 40-Year-Old Version

Yönetmen: Radha Blank

Oyuncu Kadrosu: Radha Blank, Peter Kim, Oswin Benjamin, Reed Birney, Imani Lewis, T.J. Atoms

Blast Beat

Yönetmen: Esteban Arango

Oyuncu Kadrosu: Moises Arias, Mateo Arias, Daniel Dae Kim, Kali Uchis, Diane Guerrero, Wilmer Valderrama

Charm City Kings

Yönetmen: Angel Manuel Soto

Oyuncu Kadrosu: Jahi Di’Allo Winston, Meek Mill, Will Catlett, Teyonah Parris, Donielle Tremaine Hansley, Kezii Curtis

Dinner in America

Yönetmen: Adam Rehmeier

Oyuncu Kadrosu: Kyle Gallner, Emily Skeggs, Pat Healy, Griffin Gluck, Lea Thompson, Mary Lynn Rajskub

The Evening Hour

Yönetmen: Braden King

Oyuncu Kadrosu: Philip Ettinger, Stacy Martin, Cosmo Jarvis, Michael Trotter, Kerry Bishé, Lili Taylor

Farewell Amor

Yönetmen: Ekwa Msangi

Oyuncu Kadrosu: Ntare Guma Mbaho Mwine, Zainab Jah, Jayme Lawson, Joie Lee, Marcus Scribner, Nana Mensah

Minari

Yönetmen: Lee Isaac Chung

Oyuncu Kadrosu: Steven Yeun, Han Yeri, Youn Yuh Jung, Will Patton, Alan Kim, Noel Kate Cho.

Miss Juneteenth

Yönetmen: Channing Godfrey Peoples

Oyuncu Kadrosu: Nicole Beharie, Kendrick Sampson, Alexis Chikaeze, Lori Hayes, Marcus Maudlin.

Never Rarely Sometimes Always

Yönetmen: Eliza Hittman

Oyuncu Kadrosu: Sidney Flanigan, Talia Ryder, Théodore Pellerin, Ryan Eggold, Sharon Van Etten

Nine Days

Yönetmen: Edson Oda

Oyuncu Kadrosu: Winston Duke, Zazie Beetz, Benedict Wong, Bill Skarsgård, Tony Hale, David Rysdahl. . Dolby Institute Fellowship

Palm Springs

Yönetmen: Max Barbakow

Oyuncu Kadrosu: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons, Meredith Hagner, Camila Mendes, Peter Gallagher

Save Yourselves!

Yönetmen: Alex Fischer, Eleanor Wilson

Oyuncu Kadrosu: Sunita Mani, John Reynolds, Ben Sinclair, Johanna Day, John Early, Gary Clark

Shirley

Yönetmen: Josephine Decker

Oyuncu Kadrosu: Elisabeth Moss, Michael Stuhlbarg, Odessa Young, Logan Lerman.

Sylvie’s Love

Yönetmen: Eugene Ashe

Oyuncu Kadrosu: Tessa Thompson, Nnamdi Asomugha, Eva Longoria, Aja Naomi King, Wendi Mclendon-Covey, Jemima Kirke

Wander Darkly

Yönetmen: Tara Miele

Oyuncu Kadrosu: Sienna Miller, Diego Luna, Beth Grant, Aimee Carrero, Tory Kittles, Vanessa Bayer

Zola

Yönetmen: Janicza Bravo

Oyuncu Kadrosu: Taylour Paige, Riley Keough, Nicholas Braun, Colman Domingo

Amerikan Sineması Belgesel Yarışması

A Thousand Cuts

Yönetmen: Ramona S. Diaz

Be Water

Yönetmen: Bao Nguyen

Bloody Nose, Empty Pockets

Yönetmenler: Bill Ross, Turner Ross

Boys State

Yönetmenler: Jesse Moss, Amanda McBaine

Code for Bias

Yönetmen: Shalini Kantayya

The Cost of Silence

Yönetmen: Mark Manning

Crip Camp

Yönetmenler: Nicole Newnham, Jim LeBrecht

Dick Johnson Is Dead

Yönetmen: Kirsten Johnson

Feels Good Man

Yönetmen: Arthur Jones

The Fight

Yönetmenler: Elyse Steinberg, Josh Kriegman, Eli Despres

Mucho Mucho Amor

Yönetmenler: Cristina Costantini, Kareem Tabsch

Spaceship Earth

Yönetmen: Matt Wolf

Time

Yönetmen: Garrett Bradley

Us Kids

Yönetmen: Kim A. Snyder

Welcome to Chechnya

Yönetmen: David France

Whirlybird

Yönetmen: Matt Yoka

Dünya Sineması Kurmaca Yarışması

Charter

(İsveç)

Yönetmen: Amanda Kernell

Oyuncu Kadrosu: Ane Dahl Torp, Troy Lundkvist, Tintin Poggats Sarri, Sverrir Gudnasson, Eva Melander, Siv Erixon

Cuties

(Fransa)

Yönetmen: Maïmouna Doucouré

Oyuncu Kadrosu: Fathia Youssouf, Médina El Aidi-Azouni, Esther Gohourou, Ilanah Cami-Goursolas, Myriam Hamma, Maïmouna Gueye

Exil

(Almanya-Belçika-Kosova)

Yönetmen: Visar Morina

Oyuncu Kadrosu: Mišel Matičević, Sandra Hüller

High Tide

(Arjantin)

Yönetmen: Verónica Chen

Oyuncu Kadrosu: Gloria Carrá, Jorge Sesán, Cristian Salguero, Mariana Chaud, Camila Fabbri, Héctor Bordoni

Jumbo

(Fransa-Lüksemburg-Belçika)

Yönetmen: Zoé Wittock

Oyuncu Kadrosu: Noémie Merlant, Emmanuelle Bercot, Sam Louwyck

Luxor

(Mısır-Birleşik Krallık)

Yönetmen: Zeina Durra

Oyuncu Kadrosu: Andrea Riseborough, Karim Saleh, Michael Landes, Sherine Reda, Salima Ikram, Shahira Fahmy

Possessor

(Kanada-Birleşik Krallık)

Yönetmen: Brandon Cronenberg

Oyuncu Kadrosu: Andrea Riseborough, Christopher Abbott, Rossif Sutherland, Tuppence Middleton, Sean Bean, Jennifer Jason Leigh

Sin Señas Particulares

(Meksika-İspanya)

Yönetmen: Fernanda Valadez

Oyuncu Kadrosu: Mercedes Hernández, David Illescas, Juan Jesús Varela, Ana Laura Rodríguez, Laura Elena Ibarra, Xicoténcatl Ulloa

Summer White – Blanco de Verano

(Meksika)

Yönetmen: Rodrigo Ruiz Patterson

Oyuncu Kadrosu: Adrián Rossi, Sophie Alexander-Katz, Fabián Corres.

Surge

(Birleşik Krallık)

Yönetmen: Aneil Karia

Oyuncu Kadrosu: Ben Whishaw, Ellie Haddington, Ian Gelder, Jasmine Jobson

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

(Lesotho-Güney Afrika-İtalya)

Yönetmen: Lemohang Jeremiah Mosese

Oyuncu Kadrosu: Mary Twala Mhlongo, Jerry Mofokeng Wa Makheta, Makhoala Ndebele, Tseko Monaheng, Siphiwe Nzima

Yalda, a Night for Forgiveness

(İran-Fransa-Almanya-İsviçre)

Yönetmen: Massoud Bakhshi

Oyuncu Kadrosu: Sadaf Asgari, Behnaz Jafari, Babak Karimi, Fereshteh Sadr Orafaee, Forough Ghajebeglou, Fereshteh Hosseini

Dünya Sineması Belgesel Yarışması

Acasa, My Home

(Romanya-Almanya-Finlandiya)

Yönetmen: Radu Ciorniciuc

The Earth Is Blue as an Orange

(Ukrayna-Litvanya)

Yönetmen: Iryna Tsilyk

Epicentro

(Avusturya-Fransa-ABD)

Yönetmen: Hubert Sauper

Influence

(Güney Afrika-Kanada)

Yönetmenler: Diana Neille, Richard Poplak

Into the Deep

(Danimarka)

Yönetmen: Emma Sullivan

The Mole Agent

(Şili)

Yönetmen: Maite Alberdi

Once Upon a Time in Venezuela

(Venezuela-Birleşik Krallık-Brezilya-Avusturya)

Yönetmen: Anabel Rodríguez Ríos

The Painter and the Thief

(Norveç)

Yönetmen: Benjamin Ree

The Reason I Jump

(Birleşik Krallık)

Yönetmen: Jerry Rothwell

Saudi Runaway

(İsviçre)

Yönetmen: Susanne Regina Meures

Softie

(Kenya)

Yönetmen: Sam Soko

The Truffle Hunters

(İtalya-ABD-Yunanistan)

Yönetmenler: Michael Dweck, Gregory Kershaw

Dünya Prömiyerleri

Downhill

Yönetmenler: Nat Faxon, Jim Rash

Oyuncu Kadrosu: Julia Louis-Dreyfus, Will Ferrell, Zach Woods, Zoë Chao, Miranda Otto

Dream Horse

(Birleşik Krallık)

Yönetmen: Euros Lyn

Oyuncu Kadrosu: Toni Collette, Damian Lewis

Falling

(Kanada-Birleşik Krallık-Danimarka)

Yönetmen: Viggo Mortensen

Oyuncu Kadrosu: Lance Henriksen, Viggo Mortensen, Terry Chen, Sverrir Gudnason, Hannah Gross, Laura Linney

The Father

(Birleşik Krallık-Fransa)

Yönetmen: Florian Zeller

Oyuncu Kadrosu: Anthony Hopkins, Olivia Colman, Mark Gatiss, Imogen Poots, Rufus Sewell, Olivia Williams

Four Good Days

Yönetmen: Rodrigo Garcia

Oyuncu Kadrosu: Glenn Close, Mila Kunis, Stephen Root, Joshua Leonard

The Glorias

Yönetmen: Julie Taymor

Oyuncu Kadrosu: Julianne Moore, Alicia Vikander, Bette Midler, Janelle Monae, Timothy Hutton, Lorraine Toussaint

Herself

(İrlanda-Birleşik Krallık)

Yönetmen: Phyllida Lloyd

Oyuncu Kadrosu: Clare Dunne, Harriet Walter, Conleth Hill

Horse Girl

Yönetmen: Jeff Baena

Oyuncu Kadrosu: Alison Brie, Debby Ryan, John Reynolds, Molly Shannon, John Ortiz, Jay Duplass.

Ironbark

(Birleşik Krallık)

Yönetmen: Dominic Cooke

Oyuncu Kadrosu: Benedict Cumberbatch, Merab Ninidze, Rachel Brosnahan, Jessie Buckley

Kajillionaire

Yönetmen: Miranda July

Oyuncu Kadrosu: Evan Rachel Wood, Gina Rodriguez, Richard Jenkins, Debra Winger

The Last Shift

Yönetmen: Andrew Cohn

Oyuncu Kadrosu: Richard Jenkins, Shane Paul McGhie, Da’Vine Joy Randolph, Birgundi Baker, Allison Tolman, Ed O’Neill

The Last Thing He Wanted

Yönetmen: Dee Rees

Oyuncu Kadrosu: Anne Hathaway, Ben Affleck, Willem Dafoe, Rosie Perez.

Lost Girls

Yönetmen: Liz Garbus

Oyuncu Kadrosu: Amy Ryan, Thomasin McKenzie, Lola Kirke, Oona Laurence, Gabriel Byrne, Miriam Shor.

The Nest

(Birleşik Krallık-Kanada)

Yönetmen: Sean Durkin

Oyuncu Kadrosu: Jude Law, Carrie Coon, Charlie Shotwell, Oona Roche.

Promising Young Woman

Yönetmen: Emerald Fennell

Oyuncu Kadrosu: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie, Connie Britton, Adam Brody, Jennifer Coolidge

Sergio

Yönetmen: Greg Barker

Oyuncu Kadrosu: Wagner Moura, Ana de Armas, Garret Dillahunt, Will Dalton, Bradley Whitford, Brían F. O’Byrne

Tesla

Yönetmen: Michael Almereyda

Oyuncu Kadrosu: Ethan Hawke, Kyle Maclachlan, Eve Hewson, Jim Gaffigan, Hannah Gross, Josh Hamilton

Uncle Frank

Yönetmen: Alan Ball

Oyuncu Kadrosu: Paul Bettany, Sophia Lillis, Peter Macdissi, Steve Zahn, Judy Greer, Margo Martindale

Wendy

Yönetmen: Benh Zeitlin

Oyuncu Kadrosu: Devin France, Yashua Mack, Gage Naquin, Gavin Naquin, Ahmad Cage, Krzysztof Meyn. Dolby Institute Fellowship

Worth

Yönetmen: Sara Colangelo

Oyuncu Kadrosu: Michael Keaton, Stanley Tucci, Amy Ryan, Tate Donovan, Talia Balsam, Laura Benanti

Belgesel Prömiyerleri

Aggie

Yönetmen: Catherine Gund

Oyuncu Kadrosu: Agnes Gund, Darren Walker, Ava DuVernay, Thelma Golden, John Waters, Glenn Ligon.

Assassins

Yönetmen: Ryan White

Disclosure: Trans Lives On Screen

Yönetmen: Sam Feder

Oyuncu Kadrosu: Laverne Cox, Mj Rodriguez, Lilly Wachowski, Yance Ford, Chaz Bono, Jamie Clayton

The Dissident

Yönetmen: Bryan Fogel

Giving Voice

Yönetmenler: James D. Stern, Fernando Villena

The Go-Go’s

(ABD-İrlanda-Kanada)

Yönetmen: Alison Ellwood

Oyuncu Kadrosu: Charlotte Caffey, Belinda Carlisle, Gina Schock, Kathy Valentine, Jane Wiedlin.

Happy Happy Joy Joy – The Ren & Stimpy Story

Yönetmenler: Ron Cicero, Kimo Easterwood

Oyuncu Kadrosu: John Kricfalusi, Robyn Byrd, Vanessa Coffey, Chris Reccardi, Richard Pursel, Bobby Lee.

Okavango: River of Dreams (Director’s Cut – Yönetmenin Kurgusu)

(Botsvana)

Yönetmenler: Dereck Joubert, Beverly Joubert

Natalie Wood: What Remains Behind

Yönetmen: Laurent Bouzereau

Rebuilding Paradise

Yönetmen: Ron Howard

Taylor Swift: Miss Americana

Yönetmen: Lana Wilson

Oyuncu Kadrosu: Taylor Swift

Henüz İsmi Belli Olmayan Kirby Dick/Amy Ziering Filmi

Yönetmenler: Kirby Dick, Amy Ziering

Vivos

(Almanya, Meksika)

Yönetmen: Ai Weiwei

NEXT

Beast Beast

Yönetmen: Danny Madden

Oyuncu: Shirley Chen, Will Madden, Jose Angeles, Courtney Dietz, Daniel Rashid

Black Bear

Yönetmen: Lawrence Michael Levine

Oyuncu Kadrosu: Aubrey Plaza, Christopher Abbott, Sarah Gadon

I Carry You With Me

(ABD-Meksika)

Yönetmen: Heidi Ewing

Oyuncu Kadrosu: Armando Espitia, Christian Vázquez, Michelle Rodríguez, Ángeles Cruz, Arcelia Ramírez, Michelle González.

The Killing of Two Lovers

Yönetmen: Robert Machoian

Oyuncu Kadrosu: Clayne Crawford, Sepideh Moafi, Chris Coy, Aver Pizzuto, Arri Graham, Ezra Graham.

La Leyenda Negra

Yönetmen: Patricia Vidal Delgado

Oyuncu Kadrosu: Monica Betancourt, Kailei Lopez, Irlanda Moreno, Justin Avila, Sammy Flores, Juan Reynoso

The Mountains Are a Dream That Call to Me

Yönetmen: Cedric Cheung-Lau

Oyuncu Kadrosu: Sanjay Lama Dong, Alice Cummins

Omniboat: A Fast Boat Fantasia

Yönetmenler: The Daniels, Hannah Fidell, Alexa Lim Haas, Lucas Leyva, Olivia Lloyd, Jillian Mayer, The Meza Brothers, Terence Nance, Brett Potter, Dylan Redford, Xander Robin, Julian Yuri Rodriguez, Celia Rowlson-Hall

Oyuncu Kadrosu: Mel Rodriguez, Finn Wolfhard, Casey Wilson, Adam Devine, Jessica Williams, Robert Redford

Some Kind of Heaven

Yönetmen: Lance Oppenheim

Spree

Yönetmen: Eugene Kotlyarenko

Oyuncu Kadrosu: Joe Keery, Sasheer Zamata, David Arquette, Kyle Mooney, Mischa Barton, Josh Ovalle

Summertime

Yönetmen: Carlos Lopez Estrada

Oyuncu Kadrosu: 19 Get Lit Poets

Midnight

Amulet

(Birleşik Krallık)

Yönetmen: Romola Garai

Oyuncu Kadrosu: Carla Juri, Alec Secareanu, Imelda Staunton, Angeliki Papoulia

Bad Hair

Yönetmen: Justin Simien

Oyuncu Kadrosu: Elle Lorraine, Vanessa Williams, Jay Pharoah, Lena Waithe, Blair Underwood, Laverne Cox

His House

(Birleşik Krallık)

Yönetmen: Remi Weekes

Oyuncu Kadrosu: Wunmi Mosaku, Sope Dirisu, Matt Smith

Impetigore

(Endonezya)

Yönetmen: Joko Anwar

Oyuncu Kadrosu: Tara Basro, Marissa Anita, Christine Hakim, Ario Bayu, Asmara Abigail

The Night House

Yönetmen: David Bruckner

Oyuncu Kadrosu: Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Stacy Martin, Evan Jonigkeit, Vondie Curtis-Hall

The Nowhere Inn

Yönetmen: Bill Benz

Oyuncu Kadrosu: Annie Clark, Carrie Brownstein

Relic

(Avustralya)

Yönetmen: Natalie Erika James

Oyuncu Kadrosu: Emily Mortimer, Robyn Nevin, Bella Heathcote

Run Sweetheart Run

Yönetmen: Shana Feste

Oyuncu Kadrosu: Ella Balinska, Pilou Asbaek, Clark Gregg

Scare Me

Yönetmen: Josh Ruben

Oyuncu Kadrosu: Aya Cash, Josh Ruben, Chris Redd, Rebecca Drysdale.

Spotlight

And Then We Danced

(İsveç, Gürcistan, Fransa)

Yönetmen: Levan Akin

Oyuncu Kadrosu: Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakhishvilli, Kakha Gogidze, Anano Makharadze

The Assistant

Yönetmen: Kitty Green

Oyuncu Kadrosu: Julia Garner, Matthew Macfadyen, Makenzie Leigh, Kristine Froseth, Jon Orsini, Noah Robbins.

The Climb

Yönetmen: Michael Covino

Oyuncu Kadrosu: Kyle Marvin, Michael Covino, Gayle Rankin, Talia Balsam, George Wendt, Judith Godrèche.

Collective

(Romanya, Lüksemburg)

Yönetmen: Alexander Nanau

Oyuncu Kadrosu: Catalin Tolontan, Mirela Neag, Razvan Lutac, Tedy Ursuleanu, Vlad Voiculescu, Camelia Roiu

Ema

(Şili)

Yönetmen: Pablo Larraín

Oyuncu Kadrosu: Mariana Di Girolamo, Gael García Bernal, Santiago Cabrera.

La Llorona

(Guatemala, Fransa)

Yönetmen: Jayro Bustamante

Oyuncu Kadrosu: María Mercedes Coroy, Sabrina De La Hoz, Julio Diaz, Margarita Kénefic, Juan Pablo Olyslager, Ayla-Elea Hurtado

The Perfect Candidate

(Almanya, Suudi Arabistan)

Yönetmen: Haifaa Al Mansour

Oyuncu Kadrosu: Mila Alzahrani, Dhay, Khalid Abdulrahim, Shafi Al Harthy

Kids

Binti

(Belçika)

Yönetmen: Frederike Migom

Oyuncu Kadrosu: Bebel Tshiani Baloji, Mo Bakker, Joke Devynck, Baloji, Caroline Stas, Noa Jacobs

Come Away

(Birleşik Krallık-ABD)

Yönetmen: Brenda Chapman

Oyuncu Kadrosu: Angelina Jolie, David Oyelowo, Jordan Nash, Keira Chansa, Reece Yates, Michael Caine

Timmy Failure: Mistakes Were Made

Yönetmen: Tom McCarthy

Oyuncu Kadrosu: Winslow Fegley, Ophelia Lovibond, Wallace Shawn, Craig Robinson, Kyle Bornheimer

Kaynak: IndieWire

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi