Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri’nin bu yılki adayları açıklandı. Dokuzar dalda aday gösterilen Burning ve Zama en çok adaylık kazanan filmler olurken, henüz ABD’de gösterime girmeyen Ahlat Ağacı, 2018’de Vizyona Girmeyen En İyi Film dalında adaylık kazandı.

Dünyanın dört bir tarafından seksenin üzerinde sinema tarihçisi, sinema yazarı, akademisyen ve gazeteciden oluşan Uluslararası Sinefil Topluluğu (ICS)’nun 2004 yılında bu yana düzenlediği Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri’nin bu yılki adayları açıklandı. Roma, The Favourite ve If Beale Street Could Talk gibi Oscar yarışında adından sıkça söz ettiren filmler ICS tarafından da En İyi Film’e aday gösterilirken, bu yıl Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri’nde en çok adaylık kazanan filmler Burning ve Zama oldu.

Dokuzar dalda ödüle aday gösterilen Zama ve Burning’i; altışar dalda aday gösterilen The Favourite, Roma, Shoplifters ve beş dalda aday gösterilen If Beale Street Could Talk izledi.

Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı ise henüz ABD’de gösterime girmediği için 2018’de Vizyona Girmeyen En İyi Film kategorisinde aday gösterildi.

Uluslararası Sinefil Topluluğu Ödülleri Adayları

En İyi Film

A Bread Factory
Burning
The Favourite
First Reformed
If Beale Street Could Talk
Madeline’s Madeline
The Other Side of the Wind
The Rider
Roma
Shoplifters
The Wild Boys
Zama

En İyi Yönetmen

Alfonso Cuarón – Roma
Lee Chang-dong – Burning
Bertrand Mandico – The Wild Boys
Lucrecia Martel – Zama
Alice Rohrwacher – Happy as Lazzaro
Chloé Zhao – The Rider

En İyi Erkek Oyuncu

Willem Dafoe – At Eternity’s Gate
Daniel Giménez Cacho – Zama
Ethan Hawke – First Reformed
Meinhard Neumann – Western
Lakeith Stanfield – Sorry to Bother You
Yoo Ah-in – Burning

En İyi Kadın Oyuncu

Sakura Andô – Shoplifters
Juliette Binoche – Let the Sunshine In
Olivia Colman – The Favourite
Tyne Daly – A Bread Factory
Helena Howard – Madeline’s Madeline
Joanna Kulig – Cold War

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Hugh Grant – Paddington 2
Brian Tyree Henry – If Beale Street Could Talk
Russell Hornsby – The Hate U Give
Juan Minujín – Zama
Steven Yeun – Burning

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Isabelle Adjani – The World is Yours
Lola Dueñas – Zama
Jeon Jong-seo – Burning
Kirin Kiki – Shoplifters
Regina King – If Beale Street Could Talk
Rachel Weisz – The Favourite

En İyi Oyuncu Topluluğu Performansı

The Ballad of Buster Scruggs
A Bread Factory
The Favourite
A Paris Education
Shoplifters

En İyi Uyarlama Senaryo

Burning – Oh Jung-mi, Lee Chang-dong
The Death of Stalin – Armando Iannucci, David Schneider, Ian Martin
If Beale Street Could Talk – Barry Jenkins
Leave No Trace – Debra Granik, Anne Rosellini
Zama – Lucrecia Martel

En İyi Özgün Senaryo

A Bread Factory – Patrick Wang
The Favourite – Deborah Davis, Tony McNamara
First Reformed – Paul Schrader
Happy as Lazzaro – Alice Rohrwacher
Shoplifters – Hirokazu Kore-eda

En İyi Kurgu

Hale County This Morning, This Evening – RaMell Ross
Madeline’s Madeline – Harrison Atkins, Josephine Decker, Elizabeth Rao
The Other Side of the Wind – Bob Murawski, Orson Welles
Roma – Alfonso Cuarón, Adam Gough
You Were Never Really Here – Joe Bini

En İyi Görüntü Yönetimi

Burning – Hong Kyung-pyo
Cold War – Lukasz Zal
Madeline’s Madeline – Ashley Connor
Roma – Alfonso Cuarón
Zama – Rui Poças

En İyi Yapım Tasarımı

The Favourite – Fiona Crombie
Isle of Dogs – Paul Harrod, Adam Stockhausen
Roma – Eugenio Caballero, Barbara Enriquez
The Wild Boys – Astrid Tonnelier
Zama – Renata Pinheiro

En İyi Müzik

Annihilation – Geoff Barrow, Ben Salisbury
Burning – Mowg
First Man – Justin Hurwitz
If Beale Street Could Talk – Nicholas Britell
Suspiria – Thom Yorke
You Were Never Really Here – Jonny Greenwood

En İyi Animasyon Film

Have a Nice Day
Isle of Dogs
Mary and the Witch’s Flower
Mirai no Mirai
Spider-Man: Into the Spider-Verse

En İyi Belgesel

Dead Souls
El mar la mar
Hale County This Morning, This Evening
Minding the Gap
Shirkers

İngilizce Olmayan En İyi Film

Burning
Cold War
Happy as Lazzaro
A Paris Education
Roma
Shoplifters
Sicilian Ghost Story
Western
The Wild Boys
Zama

2018’de Vizyona Girmeyen En İyi Film

3 Faces
Asako I & II
Ash is Purest White
Birds of Passage
Climax
Diamantino
Diane
Dogman
An Elephant Sitting Still
Grass
High Life
The Image Book
Joy
Knife + Heart
La Flor
Leto
Long Day’s Journey Into Night
Manta Ray
Memories of My Body
Ray & Liz
Real Love
Rojo
Transit
What You Gonna Do When the World’s On Fire?
The Wild Pear Tree

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi