Bu yıl 18-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 2018 Tribeca Film Festivali’nin programında Disobedience, The Miseducation of Cameron Post, Daughter of Mine ve The Seagull gibi yılın merakla beklenen filmleri yer alırken seçkinin neredeyse yarısının kadın yönetmenlerin filmlerinden oluşması dikkat çekici. 

2002 yılında Jane Rosenthal, Robert De Niro ve Craig Hatkoff tarafından kurulan Tribeca Film Festivali, bu yıl 16. kez düzenlenmeye hazırlanıyor.

Her geçen yıl daha önemli filmlere ev sahipliği yaparak prestijini git gide arttıran Tribeca Film Festivali, bu yıl 18-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Bu yıl festivale gelen toplam 8,789 başvurudan 96’sı kuratörler tarafından kabul edilerek programa dahil edilmiş. Bu 96 filmden 74’ü dünya prömiyerini Tribeca’da yapıyor olacak. Öte yandan festivalde dikkat çeken bir ayrıntı programda yer alan filmlerden %46’sının kadınlar tarafından yönetiliyor oluşu. Film endüstrisindeki kadın-erkek eşitsizliğini daha yüksek sesle tartıştığımız şu günlerde Tribeca’nın önemli bir adım attığı aşikar. Öte yandan seçkide yer alan filmlerden 46’sının ilk uzun metrajını çeken yönetmenlere bırakılmış olması da festivalle ilgili olarak dikkat çeken bir diğer ayrıntı.

2018 Tribeca Film Festivali’nin Programı

Centerpiece Bölümü

Zoe – Drake Doremus

 (Oyuncu kadrosu: Léa Seydoux, Ewan McGregor, Christina Aguilera, Rashida Jones, Theo James, Miranda Otto, Matthew Gray Gubler, Anthony Shim)

Kapanış Gecesi

The Fourth Estate – Liz Garbus

ABD Yarışma Kategorisi

All About Nina – Eva Vives

(Oyuncu kadrosu: Mary Elizabeth Winstead, Common, Chace Crawford, Clea DuVall, Kate del Castillo, Beau Bridges.)

Diane – Kent Jones

Duck Butter – Miguel Arteta

(Oyuncu kadrosu: Alia Shawkat, Laia Costa, Hong Chau, Kate Berlant, Kumail Nanjiani, Mark Duplass, Jay Duplass, Lindsay Burdge)

Ghostbox Cowboy – John Maringouin

Little Woods – Nia DaCosta

(Oyuncu kadrosu: Tessa Thompson, Lily James, Luke Kirby, James Badge Dale, Lance Reddick)

Maine – Matthew Brown

(Oyuncu kadrosu: Laia Costa, Thomas Mann)

Mapplethorpe – Ondi Timoner

Oyuncu kadrosu: (Matt Smith, Marianne Rendón, John Benjamin Hickey, Brandon Sklenar, McKinley Belcher III, Mark Moses)

O.G. – Madeleine Sackler

Song of Back and Neck – Paul Lieberstein

State Like Sleep – Meredith Danluck

(Oyuncu kadrosu: Katherine Waterston, Michael Shannon, Luke Evans, Michiel Huisman, Mary Kay Place)

ABD Belgesel Yarışma

Blowin’ Up – Stephanie Wang-Breal.

Call Her Ganda – PJ Ravals.

Island of the Hungry Ghosts – Gabrielle Brady

The Man Who Stole Banksy – Marco Proserpio

Momentum Generation – Jeff Zimbalist

No Greater Law – Tom Dumican

Phantom Cowboys – Daniel Patrick Carbone

The Rachel Divide – Laura Brownson

Tanzania Transit – Jeroen van Velzen

United Skates – Dyana Winkler, Tina Brown

When Lambs Become Lions – Jon Kasbe

Yellow is Forbidden – Pietra Brettkelly

Uluslararası Yarışma

Amateurs (Amatörer) – Gabriela Pichler / İsveç

Dry Martina – Che Sandoval / Şili, Arjantin

Lemonade (Luna de Miere) –  Ioana Uricaru / Romanya, Kanada, Almanya, İsveç

The Night Eats the World (La nuit a dévoré le monde) – Dominique Rocher / Fransa

Obey – Jamie Jones / İngiltere

The Party’s Just Beginning – Karen Gillan / İskoçya

The Saint Bernard Syndicate – Mads Brugger / Danimarka

Smuggling Hendrix – Marios Piperides / Kıbrıs

(Oyuncu kadrosu: Adam Bousdoukos, Fatih Al, Vicky Papadopoulou, Özgür Karadeniz)

Sunday’s Illness (La Enfermedad del Domingo) – Ramón Salazar Hoogers / İspanya

Virgins (Vierges) – Keren Ben Rafael / Fransa, İsrail, Belçika

Spotlight

All These Small Moments – Melissa Miller Costanzo

(Oyuncu kadrosu: Brendan Meyer, Jemima Kirke, Molly Ringwald, Brian d’Arcy James, Sam McCarthy, Harley Quinn Smith)

Back Roads – Alex Pettyfer

Blue Night – Fabien Constant

(Oyuncu kadrosu: Sarah Jessica Parker, Simon Baker, Jacqueline Bisset, Common, Taylor Kinney, Renée Zellweger, Waleed Zuaiter)

Daughter of Mine (Figlia mia) – Laura Bispuri

Disobedience – Sebastian Lelio

(Oyuncu kadrosu: (Rachel Weisz, Rachel McAdams, Alessandro Nivola)

Egg – Marianna Palka

In a Relationship – Sam Boyd

Jonathan – Bill Oliver

(Oyuncu kadrosu: Ansel Elgort, Suki Waterhouse, Patricia Clarkson)

Mary Shelley – Haifaa Al Mansour

The Miseducation of Cameron Post – Desiree Akhavan

(Oyuncu kadrosu: Chloë Grace Moretz, Sasha lane, Forrest Goodluck, John Gallagher Jr., Jennifer Ehle)

Nico, 1988 – Susanna Nicchiarelli

The Seagull Michael Mayer

(Oyuncu kadrosu: Annette Bening, Saoirse Ronan, Corey Stoll, Elisabeth Moss, Mare Winningham, Jon Tenney, Glenn Fleshler, Michael Zegen, Billy Howle, Brian Dennehy)

Stockholm – Robert Budreau

(Oyuncu kadrosu: Ethan Hawke, Noomi Rapace, Mark Strong, Christopher Heyerdahl, Bea Santos, Thorbjorn Harr)

Untogether –  Emma Forrest

(Oyuncu kadrosu: Jamie Dornan, Jemima Kirke, Lola Kirke, Ben Mendelsohn, Billy Crystal, Alice Eve, Jennifer Grey, Scott Caan)

Spotlight Belgesel

Bethany Hamilton: Unstoppable – Aaron Liebel

Bleeding Edge – Amy Ziering, Kirby Dick

General Magic – Matthew Maude, Sarah Kerruish,

House Two – Michael Epstein

Howard – Don Hahn

Into the Okavango – Neil Gelinas

McQueen – Ian Bonhôte, Peter Ettedgui

Roll Red Roll – Nancy Schwartzman

Ryuichi Sakamoto: Coda – Stephen Nomura Schible

Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland – Kate Davis, David Heilbroner.

Serengeti Rules – Nicolas Brown

Songwriter – Murray Cummings

Studio 54 – Matt Tyrnauer

Time for Ilhan – Norah Shapiro

Tiny Shoulders: Rethinking Barbie – Andrea Nevins

Viewpoints

Charm City – Marilyn Ness

Crossroads – Ron Yassen

Dead Women Walking–  Hagar Ben-Asher

The Elephant and the Butterfly (Drôle de Père) – Amélie van Elmbt

(Yapımcılar: Martin Scorsese ve Dardenne Kardeşler)

The Feeling of Being Watched – Assia Boundaoui

The Great Pretender – Nathan Silver

Home + Away – Matt Ogens

Jellyfish – James Gardner

Kaiser: The Greatest Footballer Never To Play Football – Louis Myles

M – Sara Forestier

The Proposal – Jill Magid

Satan & Adam – V. Scott Balcerek

Slut in a Good Way – Sophie Lorain

We the Animals – Jeremiah Zagar

When She Runs – Robert Machoian

White Tide: The Legend of Culebra – Theo Love

Gece Yarısı

7 Stages to Achieve Eternal Bliss By Passing Through the Gateway Chosen By the Holy Storsh – Vivieno Caldinelli

(Oyuncu kadrosu: Kate Micucci, Sam Huntington, Dan Harmon, Taika Waititi, Mark McKinney)

Braid–  Mitzi Peirone

Cargo – Ben Howling, Yolanda Ramke

(Oyuncu kadrosu: Martin Freeman)

The Dark – Justin P. Lange

You Shall Not Sleep (No dormirás) – Gustavo Hernandez

Özel Gösterimler

The American Meme – Bert Marcus

Bathtubs Over Broadway – Dava Whisenant

Blue Note Records: Beyond the Notes – Sophie Huber

Every Act of Life – Jeff Kaufman

The Gospel According to André – Kate Novack

It’s a Hard Truth Ain’t It – Madeleine Sackler

Netizens – Cynthia Lowen

Nigerian Prince – Faraday Okoro

To Dust – Shawn Snyder

Unbanned: The Legend of AJ1 – Dexton Deboree

(Oyuncu kadrosu: Spike Lee, Anthony Anderson, Chuck D, DJ Khaled, Michael Jordan, Michael B Jordan, Jason Sudeikis, Lena Waithe, Russell Westbrook)

Woman Walks Ahead – Susanna White

(Oyuncu kadrosu: Jessica Chastain, Michael Greyeyes, Chaske Spencer, Sam Rockwell, Ciarán Hinds, Bill Camp)

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi