2018 BAFTA Craft Ödülleri sahiplerini bulurken gecenin kazananları Three Girls, Game of Thrones ve The Crown oldu.

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi‘nin yılın İngiliz yapım en iyi dizilerini ödüllendiren BAFTA Craft Ödülleri‘ne aday diziler açıklandı.

Kamera önünden çok işin kamera arkasıyla ilgilenmesinden dolayı isminde ‘Craft’ sözcüğüne yer veren BAFTA Craft Ödülleri’nde üç ödül kazanan Three Girls, gecenin dikkat çeken dizisi olurken Game of Thrones ve The Crown da ikişer ödülle dikkat çekti.

2018 BAFTA Craft Ödülleri

Dram Dizilerinde En İyi Senarist

Charlie Brooker – Hang the DJ (Black Mirror)
Nicole Taylor – Three Girls
Peter Morgan – The Crown
Steven Knight – Peaky Blinders

Komedi Dizilerinde En İyi Senarist

Daisy May Cooper, Charlie Cooper – This Country
Paul Coleman, Peter Kay, Sian Gibson – Peter Kay’s Car Share
Sharon Horgan, Rob Delaney – Catastrophe
Steve Pemberton, Reece Shearsmith – Inside No. 9

Kostüm Tasarımı

Alison McCosh – Peaky Blinders
Jane Petrie – The Crown
Joanna Eatwell – Taboo
Michele Clapton – Game of Thrones

Gerçeğe Dayalı Dizilerde En İyi Yönetmen

Anna Hall – Catching a Killer
Charlie Russell – Chris Packham: Asperger’s and Me
Will Yapp – The Real Full Monty
Xavier Alford – Drugsland: Heroin Love Story

Kurgusal Dizilerde En İyi Yönetmen

Jane Campion – Top of the Lake: China Girl
Mackenzie Crook – Detectorists
Paul Whittington – Little Boy Blue
Philippa Lowthorpe – Three Girls

Gerçeğe Dayalı Dizilerde En İyi Kurgu

Anna Price – Louis Theroux: Dark States
Ged Murphy – David Bowie: The Last Five Years
Matt Meech – Blue Planet II (One Ocean)
Nigel Buck – Blue Planet II (The Deep)
Will Grayburn – Chris Packham: Asperger’s and Me

Kurgusal Dizilerde En İyi Kurgu

Andrew McClelland – Line of Duty
Dan Roberts – Peaky Blinders
Pia Di Caiula – The Crown
Una Ni Dhonghaile – Three Girls

Saç & Makyaj Tasarım

Chrissie Baker – The Miniaturist
Jacqueline Fowler – Gunpowder – Kudos
Jan Archibald, Erika Okvist, Audrey Doyle – Taboo
Loz Schiavo – Peaky Blinders

En İyi Beste

Jocelyn Pook – King Charles III
Katya Mihailova – Born Free: Saving Russia’s Whales
Max Richter – Taboo
Nico Mulhy – Howards End

Kurgusal Dizilerde En İyi Sinematografi

Adriana Goldman – The Crown (4. bölüm)
Johann Perry – Against the Law
Mark Patten – Scott Free London
Stephan Pehrsson – USS Callister (Black Mirror)

Gerçeğe Dayalı Dizilerde En İyi Sinematografi

Kamera Takımı – Blue Planet II (One Ocean)
Daniel Vernon, Daniel Dewsburry – The Detectives: Murder on the Streets
Fadi Al-Halabi, Hassan Kattan, Thaer Mohammed – Storyville, Last Men in Aleppo
Olivier Sarbil – The Fight for Mosul

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Deborah Riley, Rob Cameron – Game of Thrones
Joel Collins, Phil Sims – USS Calllister (Black Mirror)
Martin Childs – The Crown
Pat Campbell – The State

Gerçeğe Dayalı Dizilerde En İyi Ses

 World War One Remembered: Passchendaele
Mountain: Life at the Extreme (Himalaya)
Blue Planet II (Coral Reefs)
David Bowie: The Last Five Years
The Grand Tour

Kurgusal Dizilerde En İyi Ses

Peaky Blinders
Sherlock
Taboo
The Crown
USS Calllister (Black Mirror)

En İyi Özel ve Görsel Efekt

Taboo
Metalhead (Black Mirror)
The Crown
Emerald City

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi