Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa

My Blueberry Night – 2007

my-bluebery-nights-filmloverss

Wong Kar Wai’nin yönetmen koltuğunda oturduğu; oyuncu kadrosunda ise Norah Jones, Jude Law, Natalie Portman ve Rachel Weisz gibi isimlerin yer aldığı My Blueberyy Night; kalbi kırılan ve hayata karşı umudunu da kaybetmek üzere olan Elizabeth’in her şeyi geride bırakarak Amerika’da çıktığı yolculuğu anlatıyor. Sevgilisinden ayrıldığı ve oldukça mutsuz olduğu bir gece tanıştığı Jeremy ve onun sayesinde tattığı turta ile mutluluğa göz kırpan; ama yine de bir yerleri terk etmeden bazı şeylere ulaşamayacağını düşündüğü için bir yolculuğa çıkmaya karar veren Elizabeth’i birçok farklı karakter ve bir o kadar da farklı olay bekliyor. Film aslında izleyiciyi kırgınlık ile yeni başlangıçlar arasındaki uzun mesafede dramatik bir yolculuğa çıkarıyor.

On The Road – 2010

on-the-road-filmloverss

Beat kuşağı yazarlarından Jack Kerouac’ın aynı adlı romanından uyarlanan; büyük ölçüde otobiyografik olan ve çoğu unsuru gerçek hayattan alınan filmde Kerouac ve arkadaşlarının yüzyılın ortasında ABD’yi baştan başa dolaştığı yolculuklar ve daha sonra Beat Kuşağı olarak adlandırılacak yakın arkadaş çevresi anlatılır.Savaş sonrası Amerikan gençliğini en fazla etkileyen ve Beat kuşağını tanıtan eser olarak kabul edilen On the Road; izleyenlere kendi hayatını, tercihlerini ve amaçlarını sorgulatmayı başarıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Sam Riley, Garrett Hedlund, Kristen Stewart ve Amy Adams yer alıyor.

Seeking a Friend for the End of the World – 2012

seeking-a-friend-for-the-end-of-the-world-filmloverss

Dünyanın sonu gelmektedir ve herkes hayatının son gününe hazırlanmaktadır… Dünyanın sonu temalı diğer filmlerden ayrılan farklı hikayesiyle dikkatleri çeken Seeking a Friend for the End of the World’un başrollerinde Steve Carell ile Keira Knightley yer alıyor. Matilda isimli bir göktaşı Dünya’ya doğru hızla yaklaşmaktadır ve 3 hafta içerisinde Dünya’nın sonu beklenmektedir. Bu üç haftalık süreyi lise arkadaşını bulmaya çalışmaya adayan Dodge’un karşısına tam zıttı olan Penny çıkıyor. Birbirlerinden farklı olan bu ikili dünyanın sonuna birlikte göğüs gerebileceklerine karar veriyorlar.

The Guilt Trip – 2012

rhe-guilt-trip

Seth Rogen son dönem komedi filmlerinin vazgeçilmez adamı olduğu bir gerçek; özellikle Zac Efron, Dave Franco, James Franco gibi isimlerle birlikte yarattıkları filmler sinemanın yeni komedi türü olarak nitelendiriliyor. Ancak The Guilt Trip bu kategoriye ait bir film değil; aksine bizi 90’lı yılların pazar sinemalarına götürecek kadar pamuk şekeri kıvamında bir yapım. Birçok işe el atan, ama her defasında o işleri eline yüzüne bulaştıran Andrew ile yaşını hiç umursamayan, yaşam enerjisiyle dolu olan annesi Joyce’un birlikte çıktıkları yolculuğu; yolculukta dahil oldukları hayatları, kesiştikleri insanları izlediğimiz filmin başrolünde Rogen’a Barbra Streisand eşlik ediyor.

Limonata – 2015

limonata-filmloverss

Makedonya’da yaşayan eski bir tır şoförü olan ve ölümcül bir hastalık nedeniyle yatağa düşen Suat, oğlu Sakip’i yanına çağırır ve ölmeden önce tek isteğini açıklar. Seneler önce İstanbul’da imam nikahlı bir kadınla evlenmiş ve bu evlilikten bir çocuğu olmuştur, ancak Suat bebekken terk ettiği çocuğunu hiç görmemiştir. Ölmeden önce babasının tek dileğini yerine getirmek isteyen Sakip, Selim adındaki kardeşini bulmayı amaçlamaktadır. Sakip bababasının eski arabasını alır ve İstanbul yollarına düşer. Selim’i zorla ikna eden Sakip, bize oldukça keyifli bir yolculuk sunar.

Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi