Sinema sektörünün en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Oscar’lar Pazar gecesi sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü’nü Ben Affleck’in yönetmenliğini üstlendiği Argo alırken En İyi Yönetmen Ödülü Life of Pi filminin yönetmeni Ang Lee’nin oldu.

Bu heyecanlı bekleyişe renk katmak üzere düzenlediğimiz 2.Filmloverss Oscar Yarışması’nın kazananları da Oscar’ların dağıtılmasıyla belirlenmiş oldu. 5 ana kategorinin hepsine doğru cevap veren katılımcılar ödül kazanmaya hak kazandılar. 

Ödül Kazanan Takipçilerimiz

Gaye Koldaş

Sercan Polat

Kazanan takipçilerimiz sinema tarihi üzerine bugüne kadar yapılmış en kapsamlı belgesellerden biri olarak gösterilen Sinemanın Hikayesi (Story Of Film) isimli DVD setini kazandılar. 4 kıtada sinema tarihinin 110 yılını, binlerce filmi kapsayan ve çekim süreci 6 yılı aşan bu çalışma yönetmenlerin birbirlerinden ve tarih boyunca yer almış önemli olaylardan nasıl etkilendiklerini anlatıyor. Belgesel bugüne kadar çekilmiş en muhteşem filmlere yer verirken adeta bir yol gösterici niteliği taşıyor. Bu çalışma, Bernardo Bertolucci, Stanley Donen, Gus Van Sant, Lars Von Trier, Claire Denis, Martin Scorsese, Baz Luhrman, Alexander Sokurov, Ken Loach, Jane Campion, Abbas Kiarostami ve Claudia Cardinale gibi efsanevi sinemacılar ve aktörlerle yapılmış röportajlara da yer vererek izleyiciyi sinema dilindeki teknik ve artistik değişimlerle ilgili eşsiz bilgilerle donatıyor.

Sinemanın Hikayesi

Kazanan takipçilerimizi en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi