2 dakikada David Lynch’in yönetmenliğini üstlendiği, Patricia Arquette ve Bill Pullman’lı Lost Highway filminin 25 yakın çekim sahnesini bir araya getiren ilgi çekici bir video yayınlandı.

Bilinçaltı, simgeler, tuhaf ve korkutucu karakterlerin sinema dünyasında hayat bulmuş hali dediğimizde; aklımıza, ünlü yönetmen David Lynch‘in filmleri gelir. Tutkuyla bağlandığı resim sanatının kendisinde bıraktığı izleri, filmlerine muazzam bir şekilde yansıtan David Lynch; bunu yaparken izleyicinin filmde geçen olayları hazmetmesini zorlaştırdığı gibi, rüyalarımıza girecek ve aklımızdan çıkmayacak türden esrarengiz karakterleri de izleyiciyle buluşturur.

losthighway-filmloverss

Yönetmenin benimsediği bu tarzı görebileceğimiz filmlerden birisi ise 1997 yapımı Lost Highway filmidir. Bir David Lynch klasiği olan Lost Highway; iki karaktere hayat veren Patricia Arquette‘nin akılda kalıcı oyunculuğuyla, siyah kıyafetleri, beyaz makyajı ve gölgeli gözleriyle korkutucu bir etki bırakan Robert Blake‘in canlandırdığı Mystery Man (Gizemli Adam) karakteriyle ve bizi tedirgin edecek bir film izleyeceğimizin sinyalini veren unutulmaz açılış sahnesiyle hafızalarımıza kazınan bir film.

Bunun yanında film, özellikle yakın çekim sahneleriyle de adından söz ettiriyor. Mystery Man’in yüzünün yakında planda olduğu sahneler, filmin başında bir arabanın camından yakından görme şansına eriştiğimiz otoyol ve daha nicesi… Bütün bu bahsettiklerimizin daha fazlasını, tek bir videoda görmeye ne dersiniz?

2 Dakikada David Lynch İmzalı Lost Highway Filminin Yakın Çekimleri Üzerine Bir Video

Fandor tarafından hazırlanan bir video, Lost Highway’in akılda kalıcı 25 yakın çekim sahnesini bir araya getiriyor. Konusuyla karmaşık bir yapıya bürünen film, karanlık atmosferinin içerisinde yer alan yakın çekim sahneleriyle de filmin anlaşılmasını bir tık daha zorlaştırıyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi