Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından organize edilen İstanbul Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali, bu yıl 16. kez sinemaseverlerle buluşuyor. 13 – 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalin teması “An ve Zaman” olarak belirlendi.

Beşiktaş Çarşı Meydanı’nda sinemaseverlerin katılımıyla düzenlenecek bir şenlikle açılışını yapacak olan 16. İstanbul Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali’ni anlatmak üzere gazeteci dostlarımızı 6 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da Levent Kültür Merkezi’ne bekliyoruz.

Festivalde bu yıl 14’ü Türkiye ve 16’sı yurtdışından olmak üzere toplam 30 film gösterilecek. Filmler, Sahne Beşiktaş, Ortaköy Kültür Merkezi (Afife Jale Salonu), Levent Kültür Merkezi (Onat Kutlar Sinema Salonu) ve Nâzım Hikmet Kültür Merkezi salonlarında ücretsiz olarak izlenebilecek. Fransız Kültür Merkezi’nde de program dışı hazırlanan “Direniş Filmleri” temalı filmlerin gösterimi gerçekleştirilecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Belgesel Sinemacılar Birliği Başkanı Nalan Sakızlı ve 16. İstanbul Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali Komite Başkanı E. Murat Çeliker’in konuşmacı olarak katılacağı toplantıda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 

PROGRAM:

Tarih: 6 Kasım 2013 – Çarşamba

Saat: 10.00 – Kahvaltı – 10.30 – 11.30 – Basın Toplantısı

Yer: Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonu               

Adres: Çalıkuşu Sok. No. 2 Levent 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi